Kun jäin työttömäksi. Työsopimus loppui ja kerroin siitä illalla ennen nukkumaan menoa vaimolleni. Sanoin että ai, niin mun työt loppui tänään ja vaimo pomppasi samantien pystyyn ja kysyi että mistä me nyt rahaa saadaan. Sanoin että saan minä työttömyyskorvausta ja onhan mulla säästöjä joilla voidaan elää monta kuukautta. Vaimoni huusi että kyllä miehen pitää olla töissä että hän saa aina uusia vaatteita ja meikkejä. Pyysin rauhoittumaan mutta vaimo sanoi että hän kyllä ottaa nyt eron ja etsii miehen joka tienaa rahaa koska miehen kuuluu käydä töissä. Vaimo pakkasi laukun ja lähti ovet paukkuen ulos huutaen jotain..No minä surkuttelin tilannetta jonkin aikaa ja päätin että kyllä routa porsaan kotiin ajaa.
Nainen jätti minut
6
<50
Vastaukset
Kiits,! =DD
- ätmi-
Tuollaisia naiset just on
- Ex--PUA
Nää on ihan palstan parhainta antia. Kiitos. :D Nerokasta, purevaa ja mikä parasta(pahinta) naiset voivat olla juuri tuollaisia.
Onko näihin jotain linkkiä tai siis linkkejä, jotta voisin palata eri jaksojen pariin? - scrg
Ne on meikit ja uudet vaatteet kalliita. Kannattaa katsella semmoista emäntää, joka on nätti ilman meikkiä eikä ole aina tyhjentämässä koko jääkaappia suuhunsa, niin mahtuu entisetkin vaatteet päälle ilman että koko vaatekaapin sisältö pitää yhtenään olla vaihtamassa. Jos on vielä sellainen, että ei mäkätä koko ajan, niin se on plussaa.
- PerusSinkku
Tällaista se on aina ollut. Jo Elisapet Turhapuro mäkätti ja käkätti aina siitä, että Uunon pitäisi mennä töihin. Ja itse kulki hienoissa vaatteissa ja meikkasi, vaikka toisella ei ollut edes ehjää paitaa. Sellaisia ne naiset aina ovat.
- seurustellut
Muistan kun seurustelin ja olin vakitöissä niin nainen halusi aina jotain tilipäivänä. Usein mentiin baariin ja minä maksoin. Vaatteitakin piti ostaa, kaupassa exäni ryntäsi aina vaate osastolle vaikka ruokaa oltiin ostamassa ja sitten se vaan laittoi paidan kärryyn ja minä maksoin mukisematta. Ja minut jätettiin aika pian kun jäin työttömäksi 11 vuoden vakityön jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261710
- 1051205
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381071- 49979
- 128877
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51870Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240848Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178729Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55719