Nyt on JÄÄKAUSI!!!

tosin jäätä ei ole yhtään, koska ilmasto on LÄMMENNYT.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Elämme viimeisimmän jääkauden interglasiaaliaikaa. Tämä nykyinen jääkausi on vaikuttanut Maapallon ilmastoa viilentävästi jo 2,6 miljoonaa vuotta, eikä tutkijoilla ole hajuakaan milloin tämä päättyisi eikä siitäkään, mikä sen päättäisi.

Äänestä

vain ituhipit uskovat enää sään lämpenemiseen. Muistan vuonna 1121, kun oltiin Joukahaisen kanssa kalassa tuonelanjoella. Siellä oli paljon lämpimämpää ja oltiin ihan m.unasiltaan kun oli niin kuuma. Siitä päivästä asti on viilennyt ja kohta jääkautta pukkaa.

Äänestä

Onko tuo nyt hyvä vai huono uutinen? Piereskelenpä vähemmän tästä lähtien, niin saadaan jääkausi takas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hohhoijaaaa kirjoitti:

tosin jäätä ei ole yhtään, koska ilmasto on LÄMMENNYT.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu