Nyt ymmärrän minkä vuoksi.

Selvisi.tutkimuksissa

6

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pastori.armon.montussa

      Meidän pastoreiden tapana on lahkomme sisällä ja keskenämme ollessamme puristella mulkkuja hellävaroen. Kaipa se on perua tästä? Me näemme ympärillämme vain käveleviä mulkkuja ja heistä ei ole meille mitään hyötyä elleivät anna palkastaan kymmentä prosenttia meille kuukausittain.

      • huomattunaTekstistäsi

        Maailmassa hieman ikävää kaveria nimitettiin heidänkeskuudessaan siksi m.xlkuksi. Ehkä siitä tunnistit itsesi ja käytit veljistäsi henkesimukaista ilmausta. Sillä juuri siitähän se suu puhuu. Jospa se korvienvälissäsi heiluu, meinaan nupissasi. Suren näitten atventistien puolesta, että sielunmaisemasi on kovin itsesinäköinen.


    • Mä oon ollu portsari koko ikäni, aina 19 vuotiaasta asti ja tunnen paljon ravintola-alalta erialisia henkilöitä. Helsingissä joskus 90 luvun lopulla alkoi virrata maahanmuuttajia jotka valtas ravintola-alaa ja erityisesti aasialaiset. Intialaisia, pakistanilaisia ja Bangladeshiläisiä osti Helsingissä ravintolan toisensa jälkeen ja jossain kohtaa minäkin jouduin heidän kanssaan enenevässä määrin tekemisiin.
      Sitten huomasin sen yhteisen piirteen heissä KAIKISSA 100% KAIKISSA. Kädenpuristus, oli kuin ranteenpaksuista kastematoa puristaisi. Kämmenen nivelet menevät läjään ja puristusta ei ole ollenkaan. He laskevat kätensä kämmenellesi, siinä kaikki minkä he tekevät kätelläkseen. Todella outoa ja tämä pätee siis vain intialaisiin, pakistanilaisiin ja näihin bangladeshilaisiin.

    • Tutkittu.asia

      Hikinen käsi ja veltto ja voimaton kädenpuristus on merkki piilevästä mielisairaudesta ja lähes pokkeuketta myös merkki siitä, että ihminen tulee kuolemaan ennen aikaisesti.

    • Yliopiston.tutkimus

      Tämä muuten on tutkittu ihan USA:ssa asti. Todellakin veltto käden puristus on merkki vakavasta sydän- ja verisuonitaudista ja sen esiasteesta tai syövästä.

    • Veltto.advarin.käsi

      Veltto käden puristus on myös johtanut siihen, että useat adventistityöntekijät ovat kuolleet tai vammautuneet liikenneonnettomuudessa kun eivät ole jaksaneet pitää ratista kiinni ja ovat ajautuneet vastaantulevien kaistalle tai metsähallituksen puolelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      39
      574
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    9. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      503
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe