Ätmit lopettakaa aloitteiden tekeminen!

15p14

Useimmat ätmit eivät kyllä edes uskalla tehdä aloitteita mutta välillä esim. tällä palstalla jotkut valittavat että aloitteita on tehty mutta pakkeja vaan tullut. Minun mielestäni ätmien ei kannata edes yrittää tehdä aloitteita koska se on kiusallista kaikkien osapuolten kannalta. Ätmeille se tietää pakkeja ja itsetunnon romuttumista ennestään ja naisille se on kiusallista ja häiritsevää jos ätmit tulevat lähestymään heitä. Tehkää ätmit siis palvelus itsellenne ja naisille ja jättäkää heidät rauhaan!

25

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EnOleApina

      Ei tartte lopettaa, kun en ole aloittanutkaan! Minähän en itsestäni pelleä tee! Tiedän kyllä, että olen ruma ihan ilman sitä, että se tarvitsee itselleni sata kertaa kertoa.

      • 16p4

        No sitten asia ei sinua koskekaan, ainoastaan niitä joilla on tapana tehdä aloitteita. Ja muut palstalaiset: Älkää rohkaisko ätmejä tekemään aloitteita naisille sillä kyseinen neuvo soveltuu lähinnä ketmeille ja ytmeille!


    • näin

      Aloitteen tekeminen kuuluu naiselle. Jos nainen ei sitä tee, niin oletan ettei hänellä ole kiinnostusta minua kohtaan. Kyllä nainen varmasti tulee jutulle ja tekee aloitteen, jos haluaa tutustua minuun.

      • samma.här

        Samaa mieltä, miehelle on kuitenkin todella helppoa leimautua tyrkyksi eikä sellaista halua kukaan.
        Miehenä voin enintään antaa katsekontaktia jolla annan naiselle luvan tehdä aloitteen, jos ei sitä huomaa niin voi voi, pitää naisella sen verran olla rohkeutta että tekee sen ensimmäisen siirron..


      • ätmel

        Mitkään vässykkänaiset eivät todellakaan kelpaa. Aloitteen tekeminen nyt vain on naisen tehtävä.


      • nnaainenmn

        SENKIN Siat!!! EI oo naiSEN TEHTÄVÄ


      • aikuisten.oikeesti
        samma.här kirjoitti:

        Samaa mieltä, miehelle on kuitenkin todella helppoa leimautua tyrkyksi eikä sellaista halua kukaan.
        Miehenä voin enintään antaa katsekontaktia jolla annan naiselle luvan tehdä aloitteen, jos ei sitä huomaa niin voi voi, pitää naisella sen verran olla rohkeutta että tekee sen ensimmäisen siirron..

        =))) Mitä. Osui ja uppos! 1-0 sun hyväkses.


      • Ujoatm26v
        nnaainenmn kirjoitti:

        SENKIN Siat!!! EI oo naiSEN TEHTÄVÄ

        KYLLÄ SE ALOITTEEN TEKEMINEN ON NAISEN TEHTÄVÄ PISTE


      • Pickup5252
        Ujoatm26v kirjoitti:

        KYLLÄ SE ALOITTEEN TEKEMINEN ON NAISEN TEHTÄVÄ PISTE

        Miten sinä määrittelet sitten "aloitteen"?
        Koko käsite on hölmö. Riittääkö sinulle että nainen katsoo sinua ns. "approach invitation"-tyyliin? Pitääkö naisen tulla avaamaan keskustelu myös sanallisesti? Entä aloite suudelmaan? Riittääkö se että nainen katsoo sinun silmiä vuorotellen ja välillä suutasi? Vai pitääkö tulla sanallinen "aloite" tyyliin "nyt, ujo mies, olisi hyvä hetki suudella minua"?


      • 4p13

        Joku hiton mulkoilu selkäpuolelta hämärässä kahdenkymmenen metrin päästä baarissa ei ole mikää vitun aloite.

        Paitsi kenties naisten mielestä.


    • Naisasiawinneri

      Toivottavasti ätmit eivät tehneet juhannuksena yhtäkään aloitetta. Naisilla on oikeus olla rauhassa epämiellyttäviltä "miehiltä" ja kokea vain KTM:ien ja YTM:ien tekemiä lähestymisyrityksiä.

      • Ejqvlsa

        Tarkoitat siis että ainoastaan sujuvat aloitteet ovat sallittuja. Miten aloitteet saa sitten sujuviksi? - no tietenkin harjoittelemalla!


    • asdggjhsdfgh

      Uskallusta olisi, mutta ei löydy sopivia kiinnostuneita naisia, joille aloitteita voisi tehdä. Olen niin fiksu, etten yritä sellaista, jota en saisi.

    • YourInitiative

      Ei tarvitse lopettaa, kun en ole ikinä tehnyt aloitetta.

      Minulle on tehty aloitteita n. tusinan verran, mutta en ole halunnut tai osannut reagoida niihin oikein. Kunnon naisten aloitteet eivät ole johtaneet mihinkään koska en osannut viedä tilannetta eteenpäin, kun taas selvästi nuorempien/vanhempien (50 tai alle 18v) ja varattujen aloitteet olen torjunut.

      HC-ATM, 35v

      • Ujoatm26v

        Eikai Hc-Ätmille tietääkseni tehdä koskaan aloitteita?


    • palstailija

      Ei kaikki tee aloitetta, vaikka olisivat kiinnostuneita. Siinä jos molemmat odottaa vaan toisen aloitetta, niin hukkaan menee sekin tilanne. Jos pitää toiseen ihmiseen tutustumisyritystä nolona, ehkä kannattaa tyytyä silloin tarkkailemaan sivusta. Nopeasti sen huomaa, jollei juttuseura kelpaa tai muutenkaan kiinnosta. Next!

      Pitäisikö ätmien sitten alistua kohtaloonsa ja lopettaa naisille puhuminen kokonaan? Tälläkö saisi suojeltua heikkoa itsetuntoa, ettei se täysin romuttuisi? Suosittelisin ottamaan rennommin ja pyrkiä juttelemaan kaikenlaisille naisille, myös niille jotka eivät vastaa teidän naisihannetta, ihan muuten vaan.

    • N33

      Täysin samaa mieltä, ätmit pysyköön täysin näkymättömissä, kukaan ei niitä halua nähdä.

    • Totuus1

      Hyvin sanottu.

    • Rkguif

      Sama kuin sanoisi "aloittelevat muusikot, lopettakaa harjoittelu"
      Typerää.
      No vinkkejä kannattaa etsiä oli kysees sitten kitaran soittotekniikat tai pokaustekniikat!

      • 11plus19

        Aloitteleva muusikko = Muusikko joka saattaa hyvinkin olla jonain päivänä tähtimuusikko
        ATM = Mies joka ei saa naista


      • Qyyyes
        11plus19 kirjoitti:

        Aloitteleva muusikko = Muusikko joka saattaa hyvinkin olla jonain päivänä tähtimuusikko
        ATM = Mies joka ei saa naista

        Logiikallasi tuo aloitteleva muusikko haluaisi olla harjoittelematta ja keksisi itselleen kolmikirjaimisen termin atm (alemman tason muusikko) = muusikko joka ei osaa soittaa.
        Typerää.


    • ReipasMies1

      Eihän hyvänen aika, useimmat, tai edes suurin osa naisistakaan Suomessa ole kovin kaksisia kun miehenä jotenkin sen "käyt-sä-täällä-usein" - tason yli sitten joskus henkisesti pääsee. Jos luoja tai luonto on hiukan kauneutta jollekkin naiselle suonut, on sellaisella naisella aina miesasiakaspalvelijoita tikku kovana tekemässä kaikkea kivaa naiselle. Suomessa on satojatuhansia sinkkunaisia joiden iskemiseen suurin osa tavismiehistä ei halua käyttää aikaa.

      Naisilla on usein omia ongelmia, velkaa, huonot perheet, ei autoa, vuokra-asunto, vähän rahaa, erot, exät, kaikkea. Tosin mikään niistä ei anna anteeksi sitä jos et miehenä ole kipinöivä, jännä sekä sen hetkinen paras vaihtoehto romanttisessa mielessä.

      Kohtuullisen näköinen nainen on kuin huumediileri. Nämä vieteistään sokaistuneet miehet tulevat aina naiselle tarjoamaan iskemisretoriikkaansa fixin toivossa. Jos ei niin jollekkin toiselle. Siinäkö on joku nainen "uniikki" kemioineen ja pupillien laajeneniseen? Hah, olit vain yksi joka oli tarpeeksi supliikilla nopeasti pehmitetty ja stailattu sopivasti.

      Ja nimenomaan saat lopuksi iskettyä sellaisen naisen jonka sosioekonomisen aseman yli olet itse, jota olet itse parempi itsetuntoinen ja jota olet itse pitempi etc.

      Naisethan eivät koskaan iske miehiä, ellei tämä ole poikkeuksellinen joka pitäisi saada hyvin nopeasti sänkyyn oikotietä pitkin. Muuten mies on kilpailutettava muiden iskijöiden kesken sekä trikit ja mowsit koeajettava jotta selviää onko tässä potentiaalia.

      Pahin skenaariohan on kaikille naisille se että nämä at-miehet alkavat oppia scoraamaan ja hyväksikäyttämään tunnenälkäänne kuten iskijäpelipanomiehet tekevät. Se käy järjeen että komea bodarijuristi ei pitkään tuija-taviksen kanssa viihdykkään mutta entäs ei-komea lyhyt at-mies- eihän hänellä pitäisi olla varaa valita lukuisista sinkku naisista hyvätapaista sekä kivaa ehdokasta?

      Suomessa on niin kärjistynyt P/S-markkina tilanne että naiset saavat erotella miehiä kuin karjaa Texasissa kuka on at ja kuka on muuta juuri komeuden, pituuden, auton etc. mukaan. Naiset väittää ettei se merkkaa mutta nimenomaan näillä asioilla miehet jaotellaan ja sitten mietitään onko sisäistä kauneutta vai ei.

      Se olisi helvetin hieno asia että näitä at-miehiä olisi kauniiden naisten kanssa, olisi markkinat joissa kaikilla on mahdollisuus. Moni selvästi kaunis nainen on ihmisenä jopa mukavampi kuin semikaunis "stailaan itseni juristin tyttöystäväksi"- tiina.

      Jos nainen ei ihastu selvään miehen komeuteen (Beckhammaisesti) (jyystärikaljupäät usein rumia noin miehenä) niin sitten on mentävä show-ja kipinäfactoryllä eteen päin. Jos se puuttuu niin eihän tässä jää mitään komponentteja joilla hurmata naista. Alles Kla?

    • 234234

      Ylipäätänsä suurin osa miehistä yrittää liian monia, etenkin netissä. Ei naisten nirsous ole tehnyt pariutumisesta naisten markkinoita vaan miesten epätoivoinen vonkaaminen.

      • On tuossa varmaan "totuuttakin", niin kuin kaikissa "totuuksissa", mutta lopullinen totuus ei tuokaan ole.......

        Lasken tuon samaan kategoriaan kuin muutkin "yleistykset & yksinkertaistukset"....

        Ei ole naisia ja miehiä, on vain yksilöitä monin eri variaatioin, jotkut tosin hyvin toistensa kaltaisia....


    • 5plus13

      Ätmit, kuinka monelta naiselta olette saaneet pakit ja kuinka monta kertaa olette onnistuneet tekemään onnistuneen aloitteen?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      101
      4006
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3850
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      43
      2237
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      56
      2214
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2104
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      52
      1766
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1228
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1193
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1129
    Aihe