Ovat menneet tiedepalstojenkin aloitukset sen verran levottomiksi, että yleensä tilannetta on seurannut kohtalaisen pitkä hellekausi, ainakin pitkän kokemuksen pohjalta.
Voi tilanne tietysti olla yksinkertaisempikin: laitokset on laitettu loma-ajaksi kiinni ja hoidokit pilleripurkin kanssa myös lomille, mikä sitten näkyy täällä, etenkin kun kaikki eivät ole muistaneet lääkkeitään.
Lisäksi monilla muillakin on meneillään tajunnanlaajennusviikonloppu, mikä myös näkyy.
Hellekausi tulossa?
Ja_sen_huomaa
1
209
Vastaukset
- Ookkonäki.käyny.Oulusa
Niinhän tuo vyöryi. Perjantaina 3.7.2015 aamupuolella päivää kävi lämpötila täällä Oulussa poikkeuksellisesti jo lähellä 20 astetta, mutta jäähtyi se siitä illemmalla. Tänään on ollut siinä 13 asteen kahta puolta. Näin sitä taas selvittiin superhelteestä tälläkin kertaa. Huomenna panen pitkät alusvaatteet, korvaläpät ja hanskat; viikon verran tarkenikin lyhyemmillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4567745Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään742993Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211911