jos pidetään samansuuruisena opintopisteen tuntien määrä, jota voi myös muutttaa, niin muuttumattommuustapauksessa sanoisin esim. että 4op on liian pieni lähes jokaikisellle matikan kurssille tai kaikille kursseille. 7op on suuri, mutta ei ehkä liian suuri. lähinnä sanoisin ennemmin kuin 7op,
että 5op tai 6op olisi oikea suuruus yleisimpiin matikkakurssien suuruuksiin. kumpikin, sekä 5op että 6op on yhtä huonoja tai hienoja suuruuksia minusta.
matikkakurssien yleisin suuruus
3
<50
Vastaukset
- uuelljsl
saattais olla parasta laittaa useimmiten 5op-6op tai aina jompkumpi läpi tutkinnon plus jatkokurssi olisi tilanteesta riippuen 5op tai 7op, koska siinä ehkä voittaa, jos oppilas tietää tarkalleen, kuinka raskas kurssi on kyseessä. Liika itsevarmuus toisaalta kostautuu, jos luottaa 100% pääsevänsä läpi johtuen tiedosta, kuinka raskas kurssi on kyseessä, koska itsevarmuus kasautuu tutkinnon aikana, jos kurssit ovat samansuuruisia.
jos ei ole tietoa niin paljoa, kuinka raskas kurssi on kyseessä, niin se ei ole varmaan kumpikaan postiivinen tai negatiivinen voitto, koska turhaa itsevarmutta ei ole tai kurssin läpäisyä helpottavaa raskaustietoa ei ole myöskään.
tosi hankala tietää tätä- oopedsg
kannattais varmasti ottaa huomioon matikka-aiheen vaikeutuminen, kun sitä jatketaan pisteissä. Eli ekassa pisteessä, eli vaikka 5op ensimmäisessä viidennesosassa lähes kaikki tai kaikki ne on paljon helpompia kuin myöhemmät saman kurssin osat.
siten jos tehdään jatkokurssista 7op suuruinen ja ekasta saman aiheen kurssista 5op suuruinen, niin jotta suuruus vastaa pisteitä; niin jatko7op kurssissa täytyy olla lähes aina tai aina aiheiltaan paljon suppeampi suhteellisesti kuin saman aiheen eka kurssi, koska tämä 7op jatkokurssi on jatkoa alun tosi helpolle 5op suuruiselle kurssille.
Eikö teistäkin ollut äärimmäisen helppoa oppia alkua joukkojen leikkauksista tai vaikka mikä on yksikkömatriisi?
ei tähän mitään psykologia tartte. tarttee vaan tietää, miltä opettajasta itsestä tuntuisi opiskella jotain kurssia, siis vaikeudelta.
- uude
ylpeys haittaa ihmisen koko elämää lähtien vaikka työelämästä, opiskelusta, vapaa-ajasta ja itsensä muusta kehittämisestä. liika itsevarmuus on täsmälleen ylpeyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874018Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242881No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452302- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124746- 11740