Tori mansikat

Ei vittu mä nauran.Mitä äsken tapahui :DD Asiakas oli ottanut litran mansikoita ja lähti tyytyväisenä pois.Tunnin päästä asiakas tuli ja rupesi räyhäämään kun oli 2 senttilitraa liian vähän.Noh mähän sitten purskahdin nauruun ja kun lopetin naurun niin annoin yhden mansikan,ettei vaan tule paha mieli ja toivotin tulemaan uudestaan hahahahahahahahahahahahahahahhahahahahaha
5219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sinähän varsinainen asiakaspalvelija olet - myyt vajaata ja nolaat asiakkaan ylimielisellä käytökselläsi.

Yleensä litran mitta pitäisi olla vähän yli, jotta asiakas on tyytyväinen - toki tämä "ylimäärä" otetaan hinnassa takaisin.

Jotenkin vain tekee pahaa nämä ns. torimyyjät, jotka saavat kiksejä ihmisten huijaamisesta - hävetkää.

Äänestä
  • Mitäs pahaa minun käytöksessäni oli?Se oli minusta vain huvittavaa kun tulee yhdestä mansikasta haukkumaan koko puljun pystyyn.

    Äänestä

  • strawberries45 kirjoitti:

    Mitäs pahaa minun käytöksessäni oli?Se oli minusta vain huvittavaa kun tulee yhdestä mansikasta haukkumaan koko puljun pystyyn.

    Et sitten huomaa - kaksi senttilitraa on enemmän kuin yksi mansikka. Jos myyt vajaita mittoja niin se ei ole mikään paskaisen naurun paikka nolaten asiakkaan vaan huijaus, josta kakara pitäisi ripustaa nänneistään roikkumaan, että oppii ihmisten tavoille.

    Tärkeintä torimyynnissä on asiakastyytyväisyys eli kohtele asiakasta kuten haluaisit itseäsi kohdeltavan ja myy kuranttia tavaraa oikeilla mitoilla, niin asiakas palaa toistekin tiskille.

    Liian usein näkee teinien lapioivan marjoja kovakouraisesti rasiaan raaka-ainetta tai asiakasta kunnioittamatta pilaten näin koko ostotapahtuman ja myöhemmän nautinnon tuoreen marjan nauttimisesta.

    No pieni liksa ja ei muutenkaan kiinnosta koko homma some-hiplausten viedessä kaiken huomion niin parempaakaan asiakaspalvelua kuin räkäinen nauru päälle ei voi odottaa kypsymättömältä teiniltä.

    Äänestä

Torimansikka on YHDYSSANA!

Äänestä

Sama vajakki kirjoittelee mistä sattuu ja mitä sattuu. Tunnistaa siitä, että ei osaa käyttää välimerkkejä ja oikeinkirjoitus ontuu pahasti. Sisältö on pelkää basaa.
Sama hemmo kinaa usein itsensä kanssa, kun kukaan muu ei lähde epätoivoisiin trolleihin. Lääkitys auttaa tai sitten ei, tässä tapauksessa tuskin auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Strawberries45 kirjoitti:

Ei vittu mä nauran.Mitä äsken tapahui :DD Asiakas oli ottanut litran mansikoita ja lähti tyytyväisenä pois.Tunnin päästä asiakas tuli ja rupesi räyhäämään kun oli 2 senttilitraa liian vähän.Noh mähän sitten purskahdin nauruun ja kun lopetin naurun niin annoin yhden mansikan,ettei vaan tule paha mieli ja toivotin tulemaan uudestaan hahahahahahahahahahahahahahahhahahahahaha

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu