..seksiä varten. Eivät he ole sitä varten, että laittaisivat kypärän päähän ja ottaisivat iskuja kasvoihinsa."
Ihmeporu noussut asiallisesta kommentista:
http://www.iltalehti.fi/kamppailulajit/2015072420080788_bw.shtml
Vai onko muka palstanaisten mielestä enemmän naiset sitä varten että ottavat iskuja päähänsä kypärällä tai ilman? Monen naisen mielestä varmaan ovat jännämiesten suosiosta päätellen.
"Naiset ovat siivousta, kokkausta, pyykkäystä ja..
19
74
Vastaukset
- helgamies
suominainen halua saada ja myös turpaansa jännämieheltä.
- hypergamia
Jännämies bongattu, oi sinä urpojen urpo.
- 5252
Normaalit täysijärkiset IHMISET "Eivät he ole sitä varten, että laittaisivat kypärän päähän ja ottaisivat iskuja kasvoihinsa".
- Ikis__M
"normaalit täysjärkiset naiset" ottavat jännämiehen, jättävät sen kypärän pois ja sitten iskuja kasvoihin.
- pöljää
Kommentista päätellen miehen olisi aika lopettaa nyrkkeily, on tainnut ottaa vähän liian monta iskua päähänsä.
Nyrkkeily sinänsä on älytön laji harrasti sitä sitten mies tai nainen. Mitä järkeä on ehdoin tahdoin hankkia itselleen Parkinsonin tauti?
En kyllä myöskään kehtaisi mennä sanomaan, että joku ihminen on luotu vain kokkaamaan ja naitavaksi. Ei ole minun asiani (eikä muidenkaan) määritellä, mikä on jonkun toisen ihmisen elämäntehtävä.Juuri näin. On kummallista ajatella, että syntyminen tiettyyn sukupuoleen velvoittaisi elämään elämänsä jollain määrätyllä tavalla.
- helgamies
outsider1 kirjoitti:
Juuri näin. On kummallista ajatella, että syntyminen tiettyyn sukupuoleen velvoittaisi elämään elämänsä jollain määrätyllä tavalla.
naisen kasvot on kuin tehty nyrkillä lyötäväksi?
outsider1 kirjoitti:
Juuri näin. On kummallista ajatella, että syntyminen tiettyyn sukupuoleen velvoittaisi elämään elämänsä jollain määrätyllä tavalla.
Asia päätetään vihkipallilla. Nainen puetaan valkoiseen, että soveltuu paremmin keittiökalusteiden väriin.
Kiimamehut vain vierii alas naisten reisiä, kun väkivaltainen jännä-ähkijä kertoo heille kaapin paikan.
- 7272
Onko taas tylsä viikonloppu tulossa? Mikset vaikka kokoisi palapeliä? Se on hyvää ajanvietettä.
7272 kirjoitti:
Onko taas tylsä viikonloppu tulossa? Mikset vaikka kokoisi palapeliä? Se on hyvää ajanvietettä.
Laitan kohta sun pelin paloiks! >:-(
- erkki-täti
Vakka kantensa valitsee.
Eiköhän tuollekin, hieman yksinkertaisen ajatuksenjuoksun omaavalle miehelle löydy joku ihan kiva, samankaltaisella ajatuksenjuoksulla varustettu nainen.
Järjestävät sitten elämänsä kuten haluavat: ukkeli ottaa iskuja päähän ja akkeli kokkaa, siivoaa ja laittaa ruokaa.
Ainoa mikä huolettaa tuossa työnjaossa on se, että mitenkäs sitten hommat jaetaan, kun ukkeli jää pois työelämästä? Pitääkö akkelin antaa sille ukkelille iskuja päähän kaikkien kotihommiensa ohella? KÄÄK!- haistakaa_paska
se menee niin että se ukkeli antaa ensin akkelille kikkeliä ja sen jälkeen nyrkkiä.
ja kaikki on tyytyväisiä, win-win situation.
- aikuisten.oikeesti
Tarkoituksellista ja aika matala otsaista tekstiä....mutt noita edellä mainittujakin asioita hallitaan ja lisäksi paljon muuta siinä sivussa!
Se on VAIN järjestely kysymys muruseni!
Naiset pärjää jos VAIN haluavat pärjätä, monessa muussakin.
'
Oltiin "leikkimässä kaupunkisotaa" kahdella joukkueella.
Sodan viime metreillä sitt kuolin, ammuttuani monta vihollista pois pelistä sitä ennen.
Sain kuolettavan osuman selkäpuolelle ja väärän värisen...selkäni takana ei ollut kuin omaa joukkuettani. Äijät on äijiä...aina naista parempia, vaikka fuskaten!
'
ja helgamies...
Nyrkkeily eikä potkunyrkkeily ole suositeltavaa kummallekaan sukupuolelle, nyrkkeilystä syntyvien aivovammojen takia lähinnä. Tavallisimpia murtumia ovat nenäluun, silmänpohjan, alaleuan, poskiluun ja hampaiden murtumat.
Murtumaa epäiltäessä on syytä hakeutua vuorokauden sisällä aina hoitoon.
Ns. "heiluri iskun" osuessa alakautta kasvoihin ja nenään, saattaa nenäluu murtua ja työntäytyä aivoihin...seurauksena välitön kuolema.
'
Jos Helkamies tarkoitti tämän kevyeksi pilaksi (vitsiksi),
niin kertoo se kyllä sun ymmärrystasostasi huolestuttavan paljon.
Paljonko siitä on aikaa kun sinä sait tuhoisan osuman päähän ja miten? - hohhohoijaaa
Eikös tuo nyt ole vähän tekopyhää sinulta, kun Itse kuitenkin tunnet suunnatonta ihailua aseeseen tarttunutta kurdityttöä kohtaan.
- Ikis__M
Aseeseen tarttunut kurdityttö taistelee maansa ja kansansa puolesta, on aikalailla eri juttu kuin kohottaa imagoaan pätemällä itselleen epäsopivassa lajissa.
- hohhohoijaaaa
Ikis__M kirjoitti:
Aseeseen tarttunut kurdityttö taistelee maansa ja kansansa puolesta, on aikalailla eri juttu kuin kohottaa imagoaan pätemällä itselleen epäsopivassa lajissa.
Väkivaltaa kumpikin.
- erkki-täti
hohhohoijaaaa kirjoitti:
Väkivaltaa kumpikin.
Jaa. Oli siis turhaaa väkivaltaa, kun väkivaltaisesti ja heikoilla varusteilla karkotimme ryssän omalta tontiltamme?
Semmosta se sota on, väkivaltaa käytetään.
Suomalaiset täräyttivät altavastaajina kekseliäisyyden kautta ryssät 100-0 aikoinaan! Olen valmis toistamaan kaiken ilman tunnontuskia jos on tarvis.
Mutta asioista kuudenteen, mitenkäs on ravontosi laita? Onko joku pakotettu tappamaan eläviä olentoja oman hyvinvointisi vuoksi? Siittiötkin lasketaan.
- Latvaroso
Hakattu mitä hakattu, mutta tyypistä sai mutkattoman kuvan. Ja taitaa edelleen nukkua yönsä rauhassa. Eiköhän nyrkkeilijäksi aikova tajunne, mihin on ryhtymässä. Jotenkin tuntuu, että nykyään ollaan joka asiassa saarnaavan omahyväisiä kommentoimaan jokaisen letkautusta julkisuudessa. Hellanlettas sentään, kun ei vastannut "poliittisesti korrektilla" sanavalinnoilla. No, tyyppi on boxari, suoraviivainen otteiltaan ja varmaan myös ajatuksiltaan. Mitä kuulijat oikeastaan kuvittelivat kuulevansa? Taitaa vissiin tänä päivänä naisilla olla melko takakireää tuo arki?
Muistin erään automessuista kertovan jutun, missä (mies)toimittaja, ruotsalainen muuten, kysyi minkälie merkin edustajalta, että miksi noiden esittelyautojen ympärillä pitää edelleen seisoskella niukka-asuisia naisia. Noh, edustaja katseli kysyjää hetken ja totesi sitten hymyillen, että säälin sinua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2004115Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t572914Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891528Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181286Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121244Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi71053Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20221052- 471003
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt234982- 49946