Hollannissa johtuu Euroopan ennätyskuumasta kesästä. Näin ne ääri-ilmiöt lisääntyy, ilmaston lämmetessä.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/hollannissa-riehunut-historiallisen-kova-myrsky-jaanteet-saapuvat-kurittamaan-suomea/5239380
Historiallisen kova myrsky!!!
8
<50
Vastaukset
- höpö_höpö
Ei johdu.
- kerropas
No mistäs se sitten johtuu?
- voi_reppanaa
kerropas kirjoitti:
No mistäs se sitten johtuu?
No otappas selvää mistä myrskyt yleensä johtuvat. Ihan siitä samasta syystä se nytkin johtuu. Ei siinä uskonnollasi sijaa ole.
- huoohhhhhhhhhhhhhhh
voi_reppanaa kirjoitti:
No otappas selvää mistä myrskyt yleensä johtuvat. Ihan siitä samasta syystä se nytkin johtuu. Ei siinä uskonnollasi sijaa ole.
Otappas sinä säälittävä ja lapsellinen reppana selvää siitä, miksi myrskyt ovat nykyään niin kovin usein voimakkaampia kuin ennenvanhaan, ja usein jopa ennätysvoimakkaita.
Lisäksi voisit hankkia itsellesi viimeinkin elämän. - höpö_höpö
huoohhhhhhhhhhhhhhh kirjoitti:
Otappas sinä säälittävä ja lapsellinen reppana selvää siitä, miksi myrskyt ovat nykyään niin kovin usein voimakkaampia kuin ennenvanhaan, ja usein jopa ennätysvoimakkaita.
Lisäksi voisit hankkia itsellesi viimeinkin elämän.Eivät ole.
- Greenman_
Etunsa on ollut Suomen viileästä kesästä. Ei ole ollut myrskyjä mökillä, ja on saanut viileässä säässä tehtyä viime kesän ukkosmyrskyssä kaatuneita puita klapeiksi. Viime kesänä piti parikymmentä paarmaa tappaa kintuista päivässä, nyt olen tappanut 3 paarmaa koko heinäkuussa.
- EelisPermanen
Ei kait tuo paarmajuttu mikään ihme ole, kun tänäkesänä on joutunut pitämään pitkälahkeisia koko kesän. Ei ole ollut shortsikelejä.
- HihhuliiHei
On monia Raamatun ulkopuolisia todisteita, jotka osoittavat maailmanlaajuiseen katastrofiin, kuten vedenpaisumukseen. Näitä ovat suunnattomat fossiiliesiintymät, joita löytyy jokaiselta mantereelta ja suuret hiiliesiintymät, joiden muodostuminen vaati suuren määrän nopeasti kerrostumien alle jäänyttä kasvillisuutta. Merieläinten fossiileja löytyy vuorien huipuilta ympäri maailmaa. Maailman kaikilla kulttuureilla on jonkinlainen vedenpaisumuskertomus. Kaikki nämä yhdessä todistavat monien muiden todisteiden kanssa maailmanlaajuisesta vedenpaisumuksesta.
Voisiko tämä heinäkuinen myrsky olla alkua tälle jääkaudelle tai miksi tätä maailmanloppua nyt kutsuttaisiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837