Paasto alkoi 10.8.2015 klo 19.00

Ihramies107.0kg

Paastoni on jatkunut aika kauan. Pian tulee eka vrk täyteen. Aloituspaino unohtui katsoa. Muutama tunti sitten se oli 107,0 kg.

Paastojuomina kahvi, vesi, cokis zero, maito.

Paaston toivon jatkuvan aika kauan ja painon putoavan aika paljon.

5

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihramies108.4kg

      Alle 2,5h ja 24h on täynnä!

      Tuntuu uskomattomalta, jaksanko tosiaan viimeiset metrit vai annko loppumetreillä periksi maitohapoille? Taistelu on kovaa. Maali lähestyy mutta riittääkö sisu ja usko omaan tekemiseen loppuun asti, kas tässä kysymyksiä johon vai aika voi antaa vastauksensa.

      Rynnistys jatkuu rajuna kohti voittoa. Tarkoitus on tehdä toinenkin syömätön päivä ensimmäisen päivän imussa. Puntarissa kävin kanssa ja se sanoi 108,3kg. Ja en todellakaan mitään lihottavaa syönyt kun en ole mitään syönyt. Toisaalta mulla on sellainen vaaka että astu siihen niin paino voi olla 110, astu kohta uudestaan niin se on 108. Punnituksen, 107,0kg, jälkeen olen juonut pelkästään n. 3 dl kahvia.

      En sitten tiedä mitä se snaoisi jos menisin nyt siihen. Käyn testaamassa. 108,4kg oli nyt eli paino sen kun nousee kun paasto etenee. Ilmeisesti mulla on jotenkin erikoinen elimistö kun lihon pelkällä kahvilla. Ilmankos olen ylipainoinen.

    • Ei paastoa kuulu vetää millään limulla ja maidolla. Kahvikaan ei siihen kuulu.
      Vihannes ja hedelmämehuja ja suolihuuhtelut.
      Tajusitko?
      Sinä paastoat väärin ja epäterveellisesti, ilmankos ei tuloksia tule.

      • uskovainen.nainen

        Jätä Ihramies rauhaan!

        Suolihuuhtelut ovat huono neuvo. Limu ja kahvi kannattaa jättää. Suosittelen runsaasti vettä sisältäviä hedelmiä ja vihanneksia veden lisäksi.


      • uskovainen.nainen kirjoitti:

        Jätä Ihramies rauhaan!

        Suolihuuhtelut ovat huono neuvo. Limu ja kahvi kannattaa jättää. Suosittelen runsaasti vettä sisältäviä hedelmiä ja vihanneksia veden lisäksi.

        Saat pitää ihramiehen ihan täysin itselläsi. Mitä se uskovainen kiljuu ja raivoaa taas?
        Ja hedelmät ja vihannekset ei kuulu paastoon. Silloin ollaan katsos yleensä syömättä mitään.


    • niiniiin

      Yks vuorokausi syömättä ei ole "kauan", Kannattaa hankkia ensin tietoa oikeasta paastosta, ettei hanki itelleen ihan kauheaa oloa... ja kyllä huuhtelu on ok jos paastoaa useita päiviä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      232
      4431
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2874
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2403
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1697
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1389
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      82
      1164
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      860
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      832
    Aihe