Paasto alkoi 25.8.2015 klo 14.36

Ihrapallo108kg

Pyrkimyksenä on paastotaTasan 28h.

Mulla on kurkun nysä ja 2 tomaattia. Tarkkailen niiden kuntoa. Jos menevät huonoon kuntoon niin syön siinä samalla jotain muutakin. PAKASTIMESSA on jauhelihaa. Jos san nukahdettua illalla ilman syöntiä niin loppu sujuu itsestään kuin eläväiselä hengittäminen.

6

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taas sinä. Ei tuo ole oikea tapa paastota. Ei kuulu syödä edes vihanneksia, ja vielä jauheliha. Et onnistu noin.

    • Ihramies108.1kg

      Epäonnistuin tässä 28h paastohaasteessa mutta olen olut n. klo 02.00 jälkeen syömättä eli aika tarkalleen 1,5 vrk olen ollut paastolla eli 36h.

      Nyt voin sanoa että tulosta tulee, ainakin 5 vrk. Olen flunssassa eikä ruoka maistu!

      Painokin voi olla jo alempi. Katson vasta paston lopuksi painoni.

      • Alku.aina.vaikeaa

        Älä kiusaa itseäsi! Itse aloitin laihduttamisen kolesterolin takia ja turkin kaikki mahdolliset mahdollisuutena saada se pois. Nyt 4viikkoa ja kolme päivää sekä - 14kg. Olo on mukava sekä pirteä joka päivä. Liikuntaa olen lisännyt kolmekertaa viikkoon. Syön ja voin todella hyvin.


      • Ihramies105.7kg
        Alku.aina.vaikeaa kirjoitti:

        Älä kiusaa itseäsi! Itse aloitin laihduttamisen kolesterolin takia ja turkin kaikki mahdolliset mahdollisuutena saada se pois. Nyt 4viikkoa ja kolme päivää sekä - 14kg. Olo on mukava sekä pirteä joka päivä. Liikuntaa olen lisännyt kolmekertaa viikkoon. Syön ja voin todella hyvin.

        Pakko tässä on itseään kiusatakin. Mulle vähän syöminen ja paastoaminen on kumpikin kiusaamista.

        Olen tottunut syömään ison kattilallisen hyvin nopeaan tahtiin herkkuruokaa. Koitan saada mahalaukun pieneksi tälleen ja se onkin onnistunut jossain määrin. Vähemmästä sörsselimäärästä tulee kylläiseksi ja iloiseksi kuin ennen. Kun hieman syön ja alan tauolle niin se on kova tekeminen ettei toistamiseen syö ja helposti syö kohta perään lisää.

        Paastotessa sitä vaan on kuin kuutamolla, se vaan jotenkin alkaa sujumaan kun sitä jatkuvasti harjoittelee, peräänantamattomasti. Mulla on tavoitteena laihtua, ajalla ei ole väliä. Oloni on ihan ok. Normaalisti siis, ny on flunssa ja pää kipeä, nuhaa nenästä saa niistää työkseen ja yskin kuin koira aika tasaisesti 1-2 minuutin välein.

        Liikuntaa mä harrastan terveenä ollessa päivitäin. Voin siitäkin puolesta jossain vaiheessa kertoa, mitä harrastan ja kuinka kauan. Nyt mä alan katsomaan Niilo22:n videoita, ei ole tullut aikoihin katsottua niitä. Hyvää joulua vaan kaikille! Lanttulaatikkoa ja jouluporsasta, nam, kohta sitä taas saamme.


    • Säälittää

      Säälittävää tälläiset ihmiset joilla ei oo uuta elämässään.

      • Olijotainmielessä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      105
      3651
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2590
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      98
      2380
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      40
      1934
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      26
      1614
    6. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1512
    7. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      21
      1468
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1308
    9. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1231
    10. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      68
      1214
    Aihe