Aina kun väittelen evoluutiouskovaisen kanssa, niin hymyilen leveästi. Syy hymyyni on se, että tiedän pilkantekijän päätyvän Helvetin tuliseen järveen ikuisiksi ajoiksi kirkumaan tuskasta. Ja ikuisuus on pitkä aika katua omaa käsittämätöntä typeryyttä.
Ei evoluutiousko ole ongelma
Nuokkariini
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tyypillinen vajakki, sadisti.
Mustakantinen raamattu vasemmassa kädessä, mutta silmät kiinni, korvilla kuulonsuojaimet. Oikea käsi käy, kun ajattelee meidän käristyvän.
Aloitus on satavarmasti jonkun evoluutiouskovaisen provo, jolla se yrittää saada uskovat huonoon valoon.
Totuus on, että Jumala ei halua kenenkään meistä joutuvan helvetin tuleen. Jokainen on hänelle yhtä tärkeä ja rakas.
Senpä takia se niitä sotia ja tappavia tauteja luo ympäri maailmaa, koska ihmiset ovat niin tärkeitä ja rakkaita otuksia. ;D
Aloitus oli trolli. Pari kirjoitusvirhettä, vähän vaahtoa suupieliin, viittaus raamattuun ja olisi kenties mennyt läpi. Parempaa keskittymistä ensi kerralla, kiitos.