Gröönlannin jäämassat kasvaneet vaikuttavasti

todistaa meille DMI vaikka juuri NASA,n nimissä esitettiin jonkuin hoitokodin asukkien mallinnus jossa Gröönlannin jäät ovat sukupuuton partaalla heikentyen päivä päivältä.

http://notrickszone.com/2015/08/31/danish-meteorological-institute-data-show-greenland-ice-mass-balance-has-grown-impressively-since-2014/#sthash.ysAHprI2.dpbs

Voiko alarmisti näyttää Tedescon sulattamisen tähän ketjuun
jotta yleisö voi vertailla?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kiitti taas, Sähkis, kun jaksat pitää yllä kritiikkiä.

Virallinen media on kuin käkikello. Luukku aukeaa ja sieltä kajahtaa sama ulkoa opittu mantra päivästä toiseen.

Äänestä
  • Nyt on luukku juuttunut pysyvästi auki ja YLE käki kukkuu
    jatkuvasti jostain Alaskan ilmastokokouksesta, vaikkei maailmalla tiedetä tälläistä olleenkaan.

    Maailmalla kerrotaan samassa kaupungissa olleen samanaikaisesti Arktisen neuvoston kokous jossa päätettiin yksimielisyydestä, joka tarkoittaa sitä ettei äänestetä, ja on mies ja ääni ko. neuvostossa, päätöksen ollessa yksimielinen, kuten nyt kun päättivät yksimielisesti että päätösten pitiää olla yksimielisiä, mikä olikin kokouksen ainut anti, paitsi se mitä oli pitopöydissä ja punaisten lyhtyjen alueella..

    Median väittämästä USA johtajuudesta ei sovittu, eikä arktista annettu Jenkkien valtaan semminkin kun sen osuus arktiksen
    rantaviivasta on kovin vaatimaton Kanadaan ja Venäjään
    verrattuna ja em. tuskin luovuttavat Arktisoikeuksiaan Kenialisen eugeniikon haltuun.

    Loppuasikiraa ei ole näkynyt ja "painettu" mediakin on tietämätön hihhuloidessaan Pariisin ilmastokokousta edeltävää
    alustavaa ilmastokokousta Bonnissa, jonka jälkeen on vielä yksi alustava ilmastokokous ennen Pariisin lopullista ilmastofinaalia.

    Ilmastokokoustajat tuskin ehtivät kotiin paidanvaihtoon kun nämä kokoustamiset kestävät viikon putkissa.

    Äänestä

Eli todellisuudessa Grönlannin jäätiköiden massan pieneneminen tällä kaudella on edelleenkin suurempaa kuin keskimäärin vertailujaksolla 1990 - 2013.

Äänestä
  • Ei ole.

    Äänestä

  • Kirjoittelet maapallon jäätiköiden massasta ja tarkasteluväli on kokonaista 23 vuotta. Sehän on sentään melkein puolet maapallon iästä, että kyllä sen perusteella kannattaa mennä äkkiä hakemaan pankista laina. Kuukauden kahden päästä tulee sellainen tulva, että pankki lainatietoineen huuhtoutuu Suezin kanavan kautta Kanadaan ja uppoaa hiekkaan. Ja minä pidän rahat.

    Äänestä

  • jää.hyvästi kirjoitti:

    Kirjoittelet maapallon jäätiköiden massasta ja tarkasteluväli on kokonaista 23 vuotta. Sehän on sentään melkein puolet maapallon iästä, että kyllä sen perusteella kannattaa mennä äkkiä hakemaan pankista laina. Kuukauden kahden päästä tulee sellainen tulva, että pankki lainatietoineen huuhtoutuu Suezin kanavan kautta Kanadaan ja uppoaa hiekkaan. Ja minä pidän rahat.

    Pidätkö Sähköteurastajan tarjoamia linkkejä epäluotettavina?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

todistaa meille DMI vaikka juuri NASA,n nimissä esitettiin jonkuin hoitokodin asukkien mallinnus jossa Gröönlannin jäät ovat sukupuuton partaalla heikentyen päivä päivältä.

http://notrickszone.com/2015/08/31/danish-meteorological-institute-data-show-greenland-ice-mass-balance-has-grown-impressively-since-2014/#sthash.ysAHprI2.dpbs

Voiko alarmisti näyttää Tedescon sulattamisen tähän ketjuun
jotta yleisö voi vertailla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu