Denialistit taas hirveässä paniikissa

Suomalaisista ilmastodenialisteista taitaa olla Persuja suurempi osa kuin muusta fiksummasta kansanosasta. Ja heitä taitaa harmittaa parhaillaan suunnattomasti se, että Persujen kannatus on YLE:n tuoreen mielipidemittauksen mukaan suorastaan romahtanut, ollen tällä hetkellä jopa alle Vihreiden kannatuksen!

HAHHAH!

Lisäksi denialistit ovat tietenkin paniikissa myös siksi, että jatkuvasti eletään globaalisti mittaushistorian lämpimimpiä aikoja, jäätiköt sulavat kiihtyvällä vauhdilla, merenpinta nousee kiihtyvällä vauhdilla jne.

Noille lämpeneville faktoille en naura, koska ne eivät ole lainkaan hyvä asia ihmiskunnan kannalta.
1052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Lämpeneminen hiihtyy!!!

    Äänestä

  • Vain sinä täällä valehtelet. Sulaminen on todellakin kiihtynyt, kun muutama vuosikymmen sitten sulamista ei tapahtunut, mutta nyt sitä tapahtuu, ja vuosikymmenestä toiseen entistä nopeammin.

    Äänestä

  • huooohhhhhhh kirjoitti:

    Vain sinä täällä valehtelet. Sulaminen on todellakin kiihtynyt, kun muutama vuosikymmen sitten sulamista ei tapahtunut, mutta nyt sitä tapahtuu, ja vuosikymmenestä toiseen entistä nopeammin.

    Ei tapahdu.

    Äänestä

Kyllä.

Hyvä että hohhelikin myöntää sen, että se on melkoinen alennustila, jos on kannatuksessa vihreiden alapuolella.
Vasemmistohan on ollut siellä jo pitkään.

Äänestä
  • Elän punavihreässä kuplassa ja se näkyy jo!!!

    Äänestä

" jatkuvasti eletään globaalisti mittaushistorian lämpimimpiä aikoja, jäätiköt sulavat kiihtyvällä vauhdilla, merenpinta nousee kiihtyvällä vauhdilla jne."

Eletään lopun aikoja. Rottaa suuremmat nisäkkäät katoavat maapallolta 2100 mennessä. Saaste-sapiensilla on muutama vuosi aikaa höpöttää aurinkopaneeleista, tuulivoimasta jne. höpö höpöstä.

Äänestä

>>Vain sinä täällä valehtelet. Sulaminen on todellakin kiihtynyt...>>

Olet valehtelija ja lisäksi idiootti. Puhuit monikossa. Siis pitää ottaa huomioon kaikki jäätiköt, myös Etelämanner.

Tuossa kiihtyvää sulamista Etelämantereella, helmikuussa 2015.

http://nsidc.org/arcticseaicenews/files/2015/03/Figure6b-350x270.png

>>Lämpeneminen hiihtyy!!!>>

Siinä toinen idiootti, ei osaa edes kirjoittaa. Jollet sitten viittaa talvisiin liikuntaharrastuksiin.

Kaksi vuotta sitten trendi oli 0.123 K/vuosikymmen.
Nyt se on 0.121 K per vuosikymmen.

http://images.remss.com/msu/msu_time_series.html

Äänestä
  • Vaikuttaa nyt oikeasti melkoisen vahvasti siltä, että vain sinä "PasiToivonen" täällä olet valehtelija ja idiootti. Typerä kirsikanpoimintasi ei muuta kiihtyvän lämpenemisen ja sulamisen faktoja yhtään mihinkään.

    Äänestä

  • huooohhhhhhhhhh kirjoitti:

    Vaikuttaa nyt oikeasti melkoisen vahvasti siltä, että vain sinä "PasiToivonen" täällä olet valehtelija ja idiootti. Typerä kirsikanpoimintasi ei muuta kiihtyvän lämpenemisen ja sulamisen faktoja yhtään mihinkään.

    Eihän olemattomat faktat voikaan muuttua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhuuooohhhhhhhhhhh kirjoitti:

Suomalaisista ilmastodenialisteista taitaa olla Persuja suurempi osa kuin muusta fiksummasta kansanosasta. Ja heitä taitaa harmittaa parhaillaan suunnattomasti se, että Persujen kannatus on YLE:n tuoreen mielipidemittauksen mukaan suorastaan romahtanut, ollen tällä hetkellä jopa alle Vihreiden kannatuksen!

HAHHAH!

Lisäksi denialistit ovat tietenkin paniikissa myös siksi, että jatkuvasti eletään globaalisti mittaushistorian lämpimimpiä aikoja, jäätiköt sulavat kiihtyvällä vauhdilla, merenpinta nousee kiihtyvällä vauhdilla jne.

Noille lämpeneville faktoille en naura, koska ne eivät ole lainkaan hyvä asia ihmiskunnan kannalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu