Olis kiva tietää miten kepu yrittää nyt keplotella tukia, kun Hopearanta kauppa peruuntui. Vuokraa ei kannata maksaa ylisuurena joka heillä varmaan on mielessä. Toivottavasti kilpailutetaan kuntalaisten edun mukaisesti, ei yhteiskunnan tarkoitus ole tukea jotain puoluetta. Peräpohjolan opiston vuokraus oli jo aika härski teko. Hiljaiselo ennustaa pahaa, jotain on tekeillä. Onhan kepulla Keinänen takuumiehenä tosi luotettava mies, persuista mies joka myy vaikka isoäidin jos siitä on itselle taloudellista hyötyä.
Hopearanta. Mitä kepuu yrittää nyt.
Onse-mukaäijä
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mihinköhän ne toiset katkerat vihervasurit on joutuneet kun ei ole jatkamassa tätä moniviikkoista paskan jauhantaa.Ettei vain olis masentuneet lopullisesti kun se isäaurinkoisen päämajakin ajautuu konkurssiin.Vai oletko yksin kysynyt ja hetkenpäästä vastannut.
Katri kulmuni alkoi tukemaan verovaroin hopearanta koska halusi tienata että saisi vanhuksilla riistettyä lopulta rahat asukkailta