Voisitko tapailla ystäväsi edellistä kumppania tai vaikkapa henkilöä jolla olisi ollut yhden illan suhde ystäväsi kanssa?
Voisitko seurustella kaverin exän kanssa?
8
63
Vastaukset
- Karvamuna
Veljeni tyttöystävä olisi kerran antanut pillua mutta en huolinut.
- rumamaija
Minun ensimmäistä eksääni myös kerran lähenteli hänen oman veljensä tyttöystävä. Hänkin kieltäytyi ja sanoi naista hulluksi, siihen vedoten että tämä oli sentään hänen veljensä tyttis.
Riippuu paljolti onko kyseessä, YSTÄVÄN exä, vai KAVERIN exä, minkälaisissa merkeissä heidän suhteensa loppui, kuinka kauan heidän erostaan on ollut, yms..
Eli minun kohdallani harkiten kyllä.- Miksei1
Kyllä. Mitäs ihmeellistä siinä on.
- enkyllä
Jos olisi joku pelimiesystävä niin en todellakaan haluaisi "jämiä" itselleni
- jokumies83
En, entuudestaan tutut ohitan surutta. Miellellään haluaisin että toinen on täysin entuudestaan tuntematon johon tutustuisi pikku hiljaa.
- nowayhell
En, olisi jotenkin liian outoa, jos hän olisi ollut vaikkapa parhaimman kaverini kanssa ja heillä olisi seksihistoriaa yhdessä.
- YstäväKoodi
En todellakaan, yleisesti minusta outoa nuo kaverin exän kanssa vehtaamiset. Väkisin tulee mieleen ajatteleeko tämä kaverinExä edelleen vain sitä kaveria. Toisekseen ystävä tai kaveri niin siinä vaiheessa kun lähtisi oman exäni kanssa heilumaan, niin hänestä tulisi minulle Ex-Kaveri/ystävä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501489
- 104921
- 75733
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15583ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40514Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44472- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402