Totuus kuuhuijauksesta

11182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Joo, huomaa kyllä että on täysikuu...

Äänestä

Olisit nyt laittanut myös linkin niihin otoksiin jotka oli leikattu pois tuosta videosta jossa joku Tom -niminen näyttelijä yritti esittää olevansa Kubrick:
https://youtu.be/-CA5hwTyU6A

Äänestä
  • Jos tom juontaa hänen oikeasta nimestä.

    Äänestä

  • Ohjaaja sanelee näyttelijä Tomille mitä tapahtui, ja mitä Nixon oli mieltä ja mitä hän sanoi ja mitä näyttelijä Tomin pitää sanoa. Naurettavaa.

    Äänestä

  • qwdqwq kirjoitti:

    Jos tom juontaa hänen oikeasta nimestä.

    Kun Kubrickin oikea nimi ei ollut Tom.

    Äänestä

  • qwdqwq kirjoitti:

    Jos tom juontaa hänen oikeasta nimestä.

    Jo silloin Kubrickin vielä ollessa elossa oli ainakin yksi tekokubrick joka esitti olevansa Kubrick.

    Äänestä

Onko se ironiaa vai jonkinlainen oksymoroni, että salaliittoteoreetikko tyypillisesti on huomattavan, suorastaan naiivin hyväuskoinen? Kaikki menee läpi, mitä joku pelleblogi tai videolla säheltäjä esittää. ;)

Äänestä
  • Vedätyspaljastuksilla itsehuijautuvat salaliittohölmöthän ovat taas toisille vakaa hyvä business, noiden hölmöjen kustannuksella

    Äänestä

  • Salaliittoteoreetikot levittivät myös sellaista tietoa että Nasa houkutteli ensin Kubrickia tekemään kuuhuijausfilmejä lupaamalla tälle salaisia tietoja alienien ruumiinavauspöytäkirjoista, ja sitten vielä kiristivät uhkaamalla paljastaa julkisuuteen Kubrickin nuoremman Raul-veljen kommunistipuuhat. Kubrickilla tosin ei edes ollut mitään Raul-veljeä, vaan yksi sisar :-D Salaliittoteoreetikot käyttävät myös saiteillaan todistusaineistona haastattelupätkiä parodiasta Dark Side of the Moon. Haastateltavat ex-ulkoministeri Henry Kissingeristä Nasan edustajiin ja Kubrickin vaimoon paljastavat vakavalla naamalla yhä hämmästyttävämpiä paljastuksia kuuhuijauksesta. Lopputekstien jälkeen näytetään haastateltavien nauruun repeämisiä kesken noiden haastatteluiden :-D

    Äänestä

  • huvittavia kirjoitti:

    Salaliittoteoreetikot levittivät myös sellaista tietoa että Nasa houkutteli ensin Kubrickia tekemään kuuhuijausfilmejä lupaamalla tälle salaisia tietoja alienien ruumiinavauspöytäkirjoista, ja sitten vielä kiristivät uhkaamalla paljastaa julkisuuteen Kubrickin nuoremman Raul-veljen kommunistipuuhat. Kubrickilla tosin ei edes ollut mitään Raul-veljeä, vaan yksi sisar :-D Salaliittoteoreetikot käyttävät myös saiteillaan todistusaineistona haastattelupätkiä parodiasta Dark Side of the Moon. Haastateltavat ex-ulkoministeri Henry Kissingeristä Nasan edustajiin ja Kubrickin vaimoon paljastavat vakavalla naamalla yhä hämmästyttävämpiä paljastuksia kuuhuijauksesta. Lopputekstien jälkeen näytetään haastateltavien nauruun repeämisiä kesken noiden haastatteluiden :-D

    Te salaliittohörhöt katsottekin vakavissanne edesmenneen elokuvaohjaaja Kubrickin vaimon teidän kustannuksellanne pilailevaa komediaa, ja käytätte jopa otoksia komediasta "todistusaineistonanne".
    https://keskustelu.suomi24.fi/t/14027511/totuus-kuuhuijauksesta#comment-82596172

    Äänestä

Sinua ei ole olemassa. Olet puppugeneraattori.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bvcndr kirjoitti:

Noniin. http://mvlehti.net/2015/12/26/onkohan-siella-kuussa-kayty-1969-sittenkaan-stanley-kubrickin-kuuhuijaus-tunnustus-julki/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu