korkojen kera

Lauri nosti talletuksensa vuoden kuluttua talletuspäivdtä, jolloin hän sai verojen(lähdevero 28%) jälkeen 231,80€. Kuinka paljon hän oli tallettanut, kun korkokanta oli 1,3%?
377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paljonko rahaa on oltava Nordeassa tilillä että sen vuotuisella 0,05% korolla saa maksupalvelun yhden 2,25E:n palvelumaksun maksettua? Oikea vastaus 6428E57c

Äänestä

Paljonko rahaa on oltava Nordean 0,05% säästötilillä että sillä saa maksettua yhden laskun palvelumaksun 2,25 E ? Oikea vastaus 6428 E 57c

Äänestä

Paljonko pitää lainata että korko on suurempi kuin tuotto?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeavastaus229eja65snt kirjoitti:

Lauri nosti talletuksensa vuoden kuluttua talletuspäivdtä, jolloin hän sai verojen(lähdevero 28%) jälkeen 231,80€. Kuinka paljon hän oli tallettanut, kun korkokanta oli 1,3%?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu