Mies on vuosikausia hörhöillyt täällä vaikka koko ajan vain viilenee á la Happipullo.
Luulisi että mies keksisi itsellensä jo jonkun uuden harrastuksen :D
Luulisi että mies keksisi itsellensä jo jonkun uuden harrastuksen :D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aloita vaikka siitä että kerrot kuinka paljon viileni viime marras- ja joulukuussa?
Otetaanko vertailun lähtökohdaksi vaikkapa viikinkiaika, jolloin Grönlannissa harjoitettiin laajaa maataloutta? Ei kai kukaan sentään ole niin pelle, että ottaisi vertailukohdaksi jonkun yhden 100 vuotta vai? Sehän on yhtä "tieteellistä" kuin se, että Eelis toteaa keittiön ikkunasta "ilmojen taas lämmenneen" :D
Kuinka paljon siis on viilennyt pelkästään viikinkiajoista lähtien?
Kerrotko vielä, mikä mahtaa olla tuon loputtoman idioottimaisen ja lapsellisen hörhöilysi tarkoitus? Miksi se on ainoan elämäsi ainoa sisältö jo noin kahdeksatta vuotta?
Kun se ei muuta kuitenkaan millään tavalla niitä tieteellisiä faktoja, että ilmasto lämpenee ihmiskunnan tupruttelujen takia, jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.
http://climate.nasa.gov/vital-signs/global-temperature/
http://climate.nasa.gov/vital-signs/land-ice/
http://climate.nasa.gov/vital-signs/sea-level/
http://climate.nasa.gov/causes/
Miksi retard olet noin lapsellinen ja mielisairas pelle?
Miksi yhä pyörit siinä kuin mato koukussa?