Niiku totanoi oon meinannu alkaa suorittaa vaativia aivoleikkauksia. Oon tässä miettiny että pitäskö olla joku koulutus vai voiko alkaa vaan tostanoi?
Tarviiko aivokirurgiaan jonkin tutkinnon?
10
181
Vastaukset
- Valetohtori
Soita sille Laihon Esalle ja kysy.
- kirurginna
- kirurgian kursseja voi löytyä satelliittikanavilta ,laitteet ja instrumentit pitää olla ihan viimistä huutoa - myös kiinnostunut kirurgiasta ja erityisesti ,miten se kallo avataan ammattitaitosesti
- porattu_kallo
Ei tarvi, kallon poraukseen kelpaa Black Decker porakone, no niin kelpaahan siihen vaikka käsivintiläkin sopivalla terällä.
Kallon poraus on kiva harrastus, mutta aloittakaa harrastus omalla kallollanne.- tunne_faktat
Aivokirurgiaa on harrastettu jo tuhansia vuosia (jopa kivikaudella) eri puolilla maailmaa vieläpä aika hyvällä menestyksellä.
http://www.brain-surgery.com/history-of-brain-surgery-1/
- gtgtfftgftg
Sorkkaraudalla aukeaa parhaiten. Ensin on pestävä kädet hyvin saippualla.
- palkka_hyvä
Vakaat kädet riittää ei saa täristä.
- Josef_Mangeles
Ei tarvitse tutkintoa. Itse olen tehnyt lukuisia lobotomia operaatioita sanallisesti persutrolleille. Jauhot suussa ähkivät ja marisevat maahanmuuttovastaisia mantrojaan.
Niistä ei ole tämän maailman eläjiksi enää.- eugeniikka
Persu on suvakki vajakki vasemmistolainen.
- Ählämsähläm
Josef mangeles, omaatko henkilökohtaista mieltymystä matuihin kenties, kun haittamaahanmuuttokriittisyydessä tuntuu olevan vikaa:D
- Jack_the_Ripper
Tuollainen puolisen vuotta teurastamohommia takaa pätevyyden, samoin kuin muihinkin kirurgisiin hommiin. Hygieniapassi tarvitaan ja sen saa kossupullolla teurastamon työnjohtajalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222399Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant799611Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.447602Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va866401SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896093Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485092HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1164747Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k841477