HS väittää lämmön siirtyvän aina

lämpimästä kylmään.

Miten tässä nyt taas näin pääsi käymään?

"Lämmön siirtyminen on fysiikan perusilmiö. Lämpö siirtyy aina lämpimästä kylmään. Kyse on energian siirrosta."

http://www.hs.fi/tiede/a1454301740248
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kylymyyven määrähän on .,
perustuupi Kelevinin apsoluutiseen kylymyyven asteikkoon.
Maximillaa ö hastake :, Riippuu sissin määrästä ja voimakkuudesta,
elikkä suoraan verrannollinen juotujen kaljojen määrrään.

Äänestä

Upp

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

lämpimästä kylmään.

Miten tässä nyt taas näin pääsi käymään?

"Lämmön siirtyminen on fysiikan perusilmiö. Lämpö siirtyy aina lämpimästä kylmään. Kyse on energian siirrosta."

http://www.hs.fi/tiede/a1454301740248

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu