Huomioi päivämäärä 8.2.2016!

helmikuun8-päivä

Vapaaehtoinen vastausaika teille, jotka vastaatte (kirjoituksietanne) sekä Jumalan edessä (Matteus 12:36-37) että myös ns. maallisen lain ja järjestyksen edessä, päättyy huomenna 8.2.2016.

Ellette vastaa omasta aloitteestanne, tämä mahdollisuus (ilmoitus) menee todisteeksi siitä, että mahdollisuus korjata virheet – se on annettu. Julkisesti. Yhtä julkisesti kuin solvaukset on kirjoitettu. Asian oikeuskäsittelyssä tämä on raskauttava seikka sille, joka ei ole julkisia häväistyskirjoituksiaan korjannut, vaikka mahdollisuus on todistetusti annettu.

Vastausten helpottamiseksi tähän on koottu linkit. Sinä joka tunnistat itsesi näistä viesteistä, käytä annettua vapaaehtoista mahdollisuutta tunnustaa syntisi, rikoksesi, laittomuutesi.

Matt 18:15-18. Joka syntinsä tunnustaa, se saa armon. Joka sydämensä paaduttaa, se onnettomuuteen lankeaa. Joh 20:23. 1 Joh 1:5-10.

Anteeksipyytäminen siltä, jota on solvannut, on toki alkeellisin ja Jumalan Sanan mukainen menettely. Anteeksi antaminen on myös Jumalan sanan käsky: antakaa anteeksi! Mutta Raamatun sana opettaa, että anteeksi saaminen ei välttämättä poista seurauksia laittomasta teosta, synnistä. Seuraukset on jokaisen kannettava.

Siis, pyytämättäkin solvattu (ML) on anteeksi antanut, se on Sanan käsky. Mutta ihmisen anteeksiantamus ei poista vastuuta JUMALAN edessä, jos-kun on rikkonut myös Jumalan Sanaa vastaan, rikkonut Jumalaa vastaan. Parjannut syyttä ja oikeudetta, phassa himossa, väärää todistusta lausuen.

Jeesus sanoo: mene äläkä vastedes syntiä tee! Jumalan armo ja anteeksiantamus tarkoittaa, että on kartettava syntiä, tahallisia tekoja, Sanan vastaisia.


Tässä linkit.


http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110244/kuka-vastaa-naista-kirjoituksista#comment-83102775

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110492/kuka-vastaa-naista-(ja-muista)

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110226/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110237/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110238/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset#comment-83103022
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110227/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110232/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110227/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110227/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110242/kuka-kirjoitti-nama-havaistys-ja-vihakirjoitukset
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110242/kuka-kirjoitti-nama-havaistys-ja-vihakirjoitukset
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110229/kuka-kirjoitti-taman-havaistykirjoituksen#comment-83103154
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110560/kuka-kirjoitti-sinetin-nimissa#comment-83103254

2

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

        On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
        Maailman menoa
        114
        3605
      2. Ikävä sinua..

        Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
        Ikävä
        14
        1560
      3. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

        Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
        Maailman menoa
        14
        1458
      4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

        Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
        Maailman menoa
        18
        1356
      5. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

        https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
        Maailman menoa
        281
        1309
      6. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

        Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
        Maailman menoa
        19
        1196
      7. Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra

        Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy
        Sodankylä
        71
        881
      8. Väärä pää tutustumiseen

        Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä
        Ikävä
        113
        822
      9. Tuntuuko sinusta mies

        että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
        Ikävä
        8
        780
      10. Mitä tapahtuisi....

        Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties
        Ikävä
        57
        738
      Aihe