Huomioi päivämäärä 8.2.2016!

helmikuun8-päivä

Vapaaehtoinen vastausaika teille, jotka vastaatte (kirjoituksietanne) sekä Jumalan edessä (Matteus 12:36-37) että myös ns. maallisen lain ja järjestyksen edessä, päättyy huomenna 8.2.2016.

Ellette vastaa omasta aloitteestanne, tämä mahdollisuus (ilmoitus) menee todisteeksi siitä, että mahdollisuus korjata virheet – se on annettu. Julkisesti. Yhtä julkisesti kuin solvaukset on kirjoitettu. Asian oikeuskäsittelyssä tämä on raskauttava seikka sille, joka ei ole julkisia häväistyskirjoituksiaan korjannut, vaikka mahdollisuus on todistetusti annettu.

Vastausten helpottamiseksi tähän on koottu linkit. Sinä joka tunnistat itsesi näistä viesteistä, käytä annettua vapaaehtoista mahdollisuutta tunnustaa syntisi, rikoksesi, laittomuutesi.

Matt 18:15-18. Joka syntinsä tunnustaa, se saa armon. Joka sydämensä paaduttaa, se onnettomuuteen lankeaa. Joh 20:23. 1 Joh 1:5-10.

Anteeksipyytäminen siltä, jota on solvannut, on toki alkeellisin ja Jumalan Sanan mukainen menettely. Anteeksi antaminen on myös Jumalan sanan käsky: antakaa anteeksi! Mutta Raamatun sana opettaa, että anteeksi saaminen ei välttämättä poista seurauksia laittomasta teosta, synnistä. Seuraukset on jokaisen kannettava.

Siis, pyytämättäkin solvattu (ML) on anteeksi antanut, se on Sanan käsky. Mutta ihmisen anteeksiantamus ei poista vastuuta JUMALAN edessä, jos-kun on rikkonut myös Jumalan Sanaa vastaan, rikkonut Jumalaa vastaan. Parjannut syyttä ja oikeudetta, phassa himossa, väärää todistusta lausuen.

Jeesus sanoo: mene äläkä vastedes syntiä tee! Jumalan armo ja anteeksiantamus tarkoittaa, että on kartettava syntiä, tahallisia tekoja, Sanan vastaisia.


Tässä linkit.


http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110244/kuka-vastaa-naista-kirjoituksista#comment-83102775

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110492/kuka-vastaa-naista-(ja-muista)

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110226/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110237/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110238/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset#comment-83103022
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110227/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110232/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110227/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110227/kuka-kirjoitti-nama-havaistyskirjoitukset

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110242/kuka-kirjoitti-nama-havaistys-ja-vihakirjoitukset
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110242/kuka-kirjoitti-nama-havaistys-ja-vihakirjoitukset
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110229/kuka-kirjoitti-taman-havaistykirjoituksen#comment-83103154
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14110560/kuka-kirjoitti-sinetin-nimissa#comment-83103254

2

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

        Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
        Maailman menoa
        103
        5698
      2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

        (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
        Maailman menoa
        64
        2536
      3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

        Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
        Ikävä
        235
        1481
      4. Kaivattusi nimi vol.3

        Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
        Ikävä
        89
        1250
      5. Alkanut tuntua siltä

        Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
        Ikävä
        124
        1067
      6. Nii, mites ne

        Hampaat??
        Ikävä
        66
        827
      7. Joululahja/Jouluntoivotus

        Millainen kaivatulle
        Ikävä
        70
        737
      8. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

        Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
        Ikävä
        49
        726
      9. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

        Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
        Ähtäri
        17
        721
      10. 6 vkoa kulunut ilman sua

        …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
        Ikävä
        6
        713
      Aihe