rasvainen ruoka tuo suolistosyövän

syötteläskiä

3

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kohtuusyöjä

      Ja kerrotko vielä miksi provoat täällä tämmöistä uutista.
      Ei meidän ole tarkoitus kitua hoitohenkilökunnan riesana satavuotiaaksi.

      Mitäs tämmöinen provo sulle antaa ?

      • rehellisyyskö

        Tällainen provo antaa tietysti kirjoittajalleen omasta mielestään oikeutuksen kieltäytyä lihansyönnistä ja luultavasti kalankin. Tällöin hän voi ryhtyä vegaaniksi ja kokea tekevänsä omassa elämässään jotain suurta ja ihmeellistä jota "lihansyöjäjuntit" eivät ole vielä hoksanneet; terveydellä niin väliä.

        Nykyään NWO aivopesee ihmisiä olemaan syömättä lihaa koska maailmassa on liikaa ihmisiä ja koko ajan pyritään kehittämään jotain keinolihaa tai kauranöyhtää. Myös soija ja siitä tehty tofu on keinotekoista lihankorviketta, Aasiassakin sitä syödään lähinnä lihan ja kalan ohella. Länsimaissa valmistettu soija ei muuten ole samaa soijaa mitä tehdään Kiinassa ja Japanissa; Yhdysvalloissa esim on kilpirauhasongelmat lisääntyny valtavasti sen jälkeen kun soija tuli niin suosituksi.


      • happy_roast

        Luojan kiitos, on vielä olemassa järkeviä omilla aivoillaan toimivia olentoja !
        Lihansyönnistä kieltäytymien takaa varmaan taivaspaikan (haha) mutta itse nautin pihvini punaviinikastikkeella antaumuksella, se mitä tuonpuoleisessa tapahtuu voi olla vaikka minuutin päässä.
        Kai siellä sitten on eri osasto nälkiintyneille vegaaneille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2561
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      88
      1496
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      838
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe