Kaksijakoinen maailmankuvaa. Human News

ValeKorppi

Kanssakäymisessä olemme tietoisia siitä, mitä housuissamme tapahtuu. Kanssakäyminen on aktiviteettia, joka aiheuttaa kehossa fysiologisia muutoksia. Muutokset näkyvät eritteenä, joita työntyy ihmisen monista rei'istä. Me tunnemme koska ja mikä erite syntyy, kehittyy ja etenee. Se on normaalia. Toiset ihmiset pelkäävät eritteitä ja toiset nauravat niille.

Vesimies on järkeä, eikä ole eritteiden ystävää, vaikka se elää sekasotkussa itse, koska ei välitä siivoamisesta. Tarvitseeko Vesimies siivoajaa?

Kaksijakoisuus syntyy siitä, että ihmisen pitää päteä, olla aina edustavaa ja täysivoipainen, mutta samaan aikaan kituumme subjektiivisessa psykologiassa, että onko kaikki ok. Opimme pitämään eritteitä negatiivisinä, vaikka eritteet eivät ole negatiivisia. Koirat nuolevat toistensa sukupuolielimiä. Nykyihmiset pelkäävät jopa koskettaa toisen sukuelimiä. Kun näemme alastoman, meille syntyy assosiaatioita seksistä. Ja puhumme, että elämme seksistisessä yhteiskunnassa. Se ei pidä paikkaansa. Me emme ole seksiä nähneetkään kun kerran meille seksi eläimen kanssa on Tabu.

Pidämme sitä, että toinen mies koskettaa pallejasi, homoutena. Toisissa kulttuureissa tämä ei ole homoutta vaan huolenpitoa. Homoudesta ei ole kyse. Nykyihmisillä on väärä minäkuvaa, jota kutsumme myös egoksi.

Alastomina elävillä heimokansoilla on todella oikeaa kuvaa siitä, mitä on ihminen maan päällä. Heille alastomuus ei tuota pään vaivaa ja ihmisen suhteet ja tunteet ja ajatukset ovat tasapainossa. Jopa Alienit elävät alastomina Kosmoksessa, mutta ihminen tuntee häpeää liian aivan kaikesta.


Vale Korppi
HN

4

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValeKorpi

      Eli kun keskustelemme toisten ihmisten kanssa, niin ajattelemme samassa sukupuolielimiämme. Olemme tietoisia niistä. Osa energiastamme menee tämän asian kässäämiseen. Emme ole läsnä ja valehtelemme, vaikka pitäisi olla rehellisiä. Ja sotia syntyy väärinymmärryksestä.

      • ValeKorpi

        Ihminen sairastuu ilman oikeata seksuaalitietoa. Kipu on oppimista. Näin kuljetaan kohti jotakin uutta. Mutta missä on Rakkaus ja Onni?


    • Heppisysteemi

      Heppizysteemeistä puhuttaessa usein unohtuu, että myös nassussa on erektiilistä kudosta ja toimintoa:

      "Sildenafiilin tiedetään aiheuttavan vain lieviä sivuvaikutuksia, kuten päänsärkyä, punastumista, nenän tukkoisuutta (nenäkuorikoissa on erektiilistä kudosta!), ..."



      http://www.duodecimlehti.fi/web/guest/haku;jsessionid=D0C82CF2BDC449B7C14761590DB6DCC4?p_p_id=Article_WAR_DL6_Articleportlet&p_p_lifecycle=0&_Article_WAR_DL6_Articleportlet_p_frompage=uusinnumero&_Article_WAR_DL6_Articleportlet_viewType=viewArticle&_Article_WAR_DL6_Articleportlet_tunnus=duo80353

    • kyöpelit.niiku

      "Jopa Alienit elävät alastomina Kosmoksessa..." Väärä tieto. Mollaan kyl käyty kattoon, ja noon runsaissa kledjuissa.

      On nähty alastomii ihmisiiki, mut mei olla koskaan alasti. Meillon aina lakana päällä ja siinon vaan silmänreiät ja käsii varten toiset. Jos ihmiset honais ottaa meist niiku oppii, nekin pukeutus lakanaan.

      Me tehlään niiku jopii Tokmalin Kahedorgil Päivil. Miltä se nyt näyttäs, jos me kekkulehlittas ikkunassa ilman lakanaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3118
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1497
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      76
      1083
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      141
      1010
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      921
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    7. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      858
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      842
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      836
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      136
      757
    Aihe