Onko tasokeskustelu kadonnut palstalta?

old_school_palstailija

Ennen palstauudistusta täällä oli vielä paljon juttua AT-, KT- ja YT-miehistä ja naisista, mutta nyt ei yhdessäkään otsikossa enää noita kirjainyhdistelmiä näy. Tai oikeastaan keskustelua käytiin lähinnä ätmeistä. Mitä on tapahtunut? Entä onko Naisasialooseri kirjoitellut enää ollenkaan?

7

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m-i-e-s

      https://www.youtube.com/watch?v=e-QFj59PON4

      Hienon elokuvan alkumusiikkia on hyvä kuunnella ja pohtia että vihdoinkin, on kehitystä tapahtunut. Evoluutio on hoitanut tehtävänsä.

      Alemmassa linkissä luonnollisesti on koko kehityksen kaari, palstalaisten ja sivuston koko historialta. (Kuten huomaat, niin vihdoin ovat huomanneet, että omaakin värkkiä voi välillä hiplailla nenänkaivuun ja rään syönnin välillä. Pieni askel ihmiskunnalle, valtava harppaus palstalaisille. 20-vuodessa, desimaalin kehitys on huikea harppaus)

      https://www.youtube.com/watch?v=ypEaGQb6dJk

      • Onko se monoliitti vertauskuva pillulle, jonka kosketus nostaa välittömästi karvaperseen korkeammalle tasolle?


    • ihmettelen.vaan

      Palstalla on pelkkiä atm miehiä joten miksi ne puhuu pillusta ja seurustelusta kun eivät ole pillua koskaan saaneet

      • m-i-e-s

        Tuskinpa on pelkkiä atm miehiä, kai nyt jotkut eläintutkijat voisivat määritellä jonkun olevan oikeasti naaraas. =P

        Harvemmin taitaa olla seurustelusta kyse, siihen niin vähän viitteitä olemassa, ellei kyseessä sitten ole se tutkijoiden löytämä oikea naaras, mikä yrittää keskustella seurustelusta.

        Mitä tuohon samojen asioiden hokemiseen tulee, on se joko jokaisen hokijan päänsisällä oleva diagnoosi, luonnollisesti jokin asia mitä haluaa kovasti, mitä ei ole ikinä saanut kiehtoo kovin. Kumminkin kun se on joillekin saavuttamattomissa ja se koko elämän tärkein asia ja ainoa sisältö, voisi sitä innostusta verrata professorin tieteelliseen läpimurtoon, tismalleen sama innostus. (Käytännössä kun taaperoikäinen pissaa ensimmäistä kertaa pottaan, tai Ville 5-v ajaa pyörällä ilman apupyöriä).

        Valtasormus: (Sormuksen tilalle, tiedät kyllä mikä mistä puhutaan)

        ...Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
        se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee....


      • Raakatotuus

        "Siitä puhe mistä puute" - ei ole edes mitenkään uusi sanonta.


      • Naisasialooseri1

        Se ei ole atm Mies, vajakki! Ja juuri sen takia siitä puhutaan jos sitä ei olla saatu


      • lyhenteethaltuun
        Naisasialooseri1 kirjoitti:

        Se ei ole atm Mies, vajakki! Ja juuri sen takia siitä puhutaan jos sitä ei olla saatu

        Jotkut eivät vaan osaa. Jos tuollainen ihminen on koulutukseltaan diplomi-insinööri, esittelee hän varmaan itsensä: olen Matti Möttönen, DI-insinööri.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      162
      1374
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      39
      956
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      695
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      620
    5. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      602
    6. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      28
      588
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      19
      580
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      557
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      543
    Aihe