Uusi pyramidi Antarktiksella?

PiperoLukeeLehtiä

Tiedot, koordinaatit ja kuvat MV- lehdessä 09.05.2016.

17

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marssinkasvot

      Ainoa manner josta ei ole kaivettu, dinosaurusten kehittynein muoto.

    • Kylmääkaivella

      Kuvat näyttävät aika selkeiltä ja kumma ettei tuota aiemmin ole havaittu. Asemointi näyttäsi olevan sama kuin Kheopsilla....

    • eroosio
    • Prrrauskis

      Höpsistä. Eikö kivi pikemminkin pyöristy tuiskussa ja tuulessa?

    • Sokea Reettakin huomaa luonnonmuodostumaksi.

    • SelväPyris

      Mitä vittua, selvä pyramidihan tuo on. Mikäs ihme tuo nyt olisi? Onhan noita kaikilla mantereilla, miksei sitten tuolla?

      • SelväPyris

        Tarkennuksena äskeiseen. Australian pyramidi on kulunut laelta tasaiseksi.. :-)


    • Sorrty, mutta mv-lehti on ehdottomasti luotettavin lähde.


      hiiihiiiii

    • Mv lehden kuva on otettu selaisesta kulmasta että vaikutus on osuva. Toiselta puolelta voi todeta ettei ole pyramidi. Itsekin innostuin aluksi...väärä hälytys...ikävä kyllä.

    • PiperollaRapulaKova

      Minäpäs olen kiivennyt Mykenoksen pyramidin huipulle! Olin YK- hommissa 60- luvun lopulla ja lomallani menin Kairoon. 6:n päivän sota oli juuri käyty eikä Egyptin tulli suhtautunut minuun lainkaan ystävällisesti koska diplomaattipassissani oli leima Israelistakin. Siihen aikaan YK- hemmoilla oli erikoiset passit. Muut menivät laukkujaan hakemaan, minut löivät kalterihäkkin. Eihän minulla kiire ollut minnekään, tupakkia polttelin ja tarjottua teetä hörpin. Kohta tulikin jo viiksekäs upseeri joka kovaäänisesti moitti alaisiaan diplomaatin pidätyksestä. Auliisti minut ulos saateltiin ja anteeksipyyntöjä sateli. Yhtä kaikki.
      Seuraavana päivänä oli kova krapula ja hirmu oli helle. Katselin noita pyramideja niska kenossa. Lähdin siitä Kheopsille kapuamaan. Kohta jo pillit vislasivat ja miliisit alas viittoilivat. Tottelin.
      Pari polliisia kehoittivat seuraamaan ja odottelin milloin lyövät rautoihin ja pamputtavat. "Nurkan" takana hieroivat sormiaan vastakkain ja niihin parikymmentä taalaa heitin. Näyttivät sitten em. pyramidia ja sanoivat että kiipeä tuonne, sillä ei ole sortumavaaraa!
      Minä kapuamaan, kunto oli kova ja hiki virtasi. Huipulla katselin miliisejä ja kamelikuskeja ja totesin että mitä vittua mä täällä teen? Sitten laskeuduin alas.

    • EnJaksanutEnää

      Mitäpä jos bongaatte kotikulmiltanne epäilyttäviä kohteita.

    • pröööööt

      Jos aiheena on tiede, niin MV-lehti ei ole oikea lähde.

      • preeeeet

        Ovatko MV- lehden julkaisemat valokuvat väärennettyjä?
        Olihan uutisessa viite Google Mapiin josta voi tuon itse tarkistaa.
        Pidän hra prööööötin kommenttia asiattomana ja tyhmänä.


    • njääs

      Tuo on luonnonmuodostelma, joka tunnetaan nimellä nunatak. Niitä on arktisilla alueilla mm. Grönlannissa.

      Huijaus että pyramideja on Etelämantereella on pyörinyt netissä jo kolmatta vuotta.
      Just venäjänkielisillä saitella mm.

      Eli ei kannata käyttää MV:tä lähteenä millekään muulle kuin huumorille, jos sillekään ettei Iljan lompakko liikaa paksune.

    • 6plus15

      Selvä juttu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      127
      3745
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      36
      2444
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2088
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      70
      1031
    5. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      979
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      45
      881
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      63
      856
    8. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      31
      845
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      43
      770
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      97
      762
    Aihe