Mistä bambukori höyrytykseen?

Oisko kellään tietoa mistä voi hankkia bambukoreja ruoan höyryttämiseen? Onko kellään kokemuksia moisesta setistä?
3843
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Teräs- tai teflonhöyrykattila toimii ihan yhtä hyvin ja on helpompi käyttää ja hoitaa.

Äänestä
  • En tiedä, toimiiko hyvin vai ei, mutta eurokaupassa näkyi olevan myytävänä.

    Äänestä

noita koreja saa mm. Vii Voan-kaupasta Hämeentieltä sekä Aceanic Trading-kaupasta Kolmannelta Linjalta, melkein Vii Voania vastapäätä.
Mutenkin siellä myydään raaka-aineiden lisäksi paljon aasialaisia keittiötarvikkeita; riisikulhoja, wokkeja,...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Steamer kirjoitti:

Oisko kellään tietoa mistä voi hankkia bambukoreja ruoan höyryttämiseen? Onko kellään kokemuksia moisesta setistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu