Käykö hän enää kotikunnassaan ja onko hänelle vielä Pelkosenniemelle mitään siteitä esim. lomamökkiä, vanhempia yms?
Onko Andy McCoy käynyt kotikunnassaan?
12
1945
Vastaukset
- McAnjelica
On sukulaisia!
- EhkäJooEi
Onko koskaan Pelkosenniemellä asunutkaan?
- milteinaapuri
On asunut, samaa koulutietä on kuljettu kouluun! Kiltti, musikaalinen poika Antti oli! Viimeksi on kai käynyt patsaan paljastusjuhlissa!
- aivotonta
milteinaapuri kirjoitti:
On asunut, samaa koulutietä on kuljettu kouluun! Kiltti, musikaalinen poika Antti oli! Viimeksi on kai käynyt patsaan paljastusjuhlissa!
Paljonko vähäväkiset pelkosenniemeläiset pulittivat patsaasta.
- patsaantekiä
eikös ollut sukulaisukko joka veisteli
- meijänpoikii
Ei kyllä käy täällä nykyisin tämän tästä, kuuluu oikein kotiseutu yhdistykseenkin.
Angela oli viimeksi myös mukana.- sänty
"Ei kyllä käy täällä tämän tästä" vai "ei, kyllä käy täällä tämän tästä "
-en kulkenut samaa matkaa, enkä osaa soittaa skittaakaan. - jahyvinossaankin
mutta kalijaa ossaan kittaa
- Anonyymi
jahyvinossaankin kirjoitti:
mutta kalijaa ossaan kittaa
Andy on niitä Pelkosenniemen romaneja. Asuukos siellä enää romaneja, kun Andykin on muuttanut jo vuosikymmeniä sitten veks?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Andy on niitä Pelkosenniemen romaneja. Asuukos siellä enää romaneja, kun Andykin on muuttanut jo vuosikymmeniä sitten veks?
Romaani? Uskoo ken tahtoo.
- Anonyymi
Sukulaisukkohan sen patsaan veisti. Mutta ei ilman korvausta.. Kunta oli rahoittajana hankkeessa. Summahan selviää kunnasta jos kiinnostaa.
- Anonyymi
Miksi olisi pitänyt ilman antaa? Onhan siellä ennenkin liikelahjoja ,seinätekstiilejä yms.osteltu paikallisilta.Mikä lienee tämän päivän meininki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2166533Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1094953Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1164690"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste423200Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1002847En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.642283- 661769
Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331767odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391684- 571527