Päivällä kännissä olevat asiakkaat

WWQQE

En tiedä pitäisikö heille jotka ovat kännissä baarissa arkipäivänä nauraa vai hävetä heidän puolestaan? Mitä mieltä te olette?

6

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oispapäissää

      Kateellinen heille olen. Itellä ei varaa moiseen touhuun.

    • mene_kirkkoon

      Mitäs varten ne baarit on auki arkena ellei asiakkaita varten. Niin ja siellähän tarjoillaan alkoholia. Jos haluat välttyä niin pysy jossain kahvilassa sitten missä ei ole oikeuksia. Eiköhän se lie jokaisen oma asia miten voi päivänsä viettää. Se Hätäkalja- juttu on loistava idea, jo tuhansia liittynyt. Jos oot yksinäinen ja joku arhistaa saat varmasti juttuseuraa.
      Kaikki kun ei mene ryyppämään vaan etsimään sosiaalisia kontkateja, kyllä itekkin mielummine menisin Irkkupubiin kun stockmannin vaateosastolle tuulettamaan rekkejä. Sinne ei suin surminkaan.
      Etelän maissa tämä ei ole mikään tabu, täällä on, niin että häpeä ja naura itselles vaan.

      • senkiidiootti

        No voi vittu ku se yks krouvi on lounasravintola jossa on myös A-oikeudet.


    • hurskastelija

      Kaikesta päätellen et ole juurikaan matkustellut. Etelän lomakohteissa saisit nauraa ja hävetä aamusta iltaan. Itte tietnkin istusit siellä selvinpäin vai mitä.

    • ekke.h

      Mitä sinä baarissa päivällä teit - vai teitkö?

    • kylläsaa

      No kyllä sitä saa baarissa juoda kunhan ei lounasasiakkaita häiritse.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      7150
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2510
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      102
      1947
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1517
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1069
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      949
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      853
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      729
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      708
    Aihe