Rakkausvalmentaja neuvoo naisia

Atm32

10

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gfdsfdsf

      ..joka panee huoria..

    • Neiti-24-

      Mitä hyvää sinussa on, ei mitään.

    • ruma-ätmi

      Naiset ei anna mahdollisuutta edes.

    • pankaa.nussikaa

      Suomalaiset ei nussi tarpeeksi.

    • Sad-But-true

      Ulkonäkö on tärkein juttu mitä naiset katsoo ja jos se ei miellytä niin mies jää yksin

      • Ja sinulle kelpaisi kuka vaan nainen?... vaikka naisessa ei olisi mitään, joka sinua miellyttää?.. ;P

        Se olisi väärin naistakin kohtaan ja sama toisinpäin.... Yksinkertaisia asioita, jotka jokainen edes suunnilleen normaalilla MaalaisJärjellä varustettu yksilö tajuaa ja käsittää... ;P


    • nimimerkki_tähänkohtaan
    • Kelpuuttaminen on jännä. Teoriassa on erilaisia strategioita kelpuuttamisen suhteen. Äärimmäisenä esimerkkeinä kenen tahansa kelpuuttaminen tai vaihtoehtoisesti yhden ja ainoan oikean etsiminen.

      Kelpuuttamisessa on aina riski, että nurkan takana voisikin olla joku parempi ja ainoan etsimisessä taas riski, että oikeaa ei koskaan löydä. Käytännön strategia kenellä tahansa lienee jotain näiden ääripäiden välillä. Mitä suuremmissa yhteisöissö elämme ja mitä useampia ihmisiä tapaamme, sitä fiksumpaa on periaatteessa olla kelpuuttamatta, koska parempikin vaihtoehto on ehkä jossain tavattavisssa.

      Hienoa teoriaa sotkee sitten vielä sekin haaste että uuteen ihmiseen tutustuminen on uhraus, koska se vie aikaa. Jotkut tietysti löytävät oikean ensi silmäyksellä, mutta useimmilla prosessi lienee tuskastuttavan hidas. Mutta kaikki keinot lienevät tervetulleita, joilla tuottavuusloikkaa voisi ottaa tässäkin asiassa, eli mahdollisimman nopeasti selvittää potentiaalisen ihmisen arvo parisuhteen kannalta: kannattaako kelpuuttaa tuo vai jatkaa etsimistä.

    • Parempisukupuoli

      Ei naiset mitään neuvoja kaipaa, me naidaan ketä itseä huvittaa. Miehet niitä avuttomia rääpäleitä on, joilla on pahoja tunne-elämän lukkoja ja suunnaton ahdistus naisista yhdistettynä krooniseen pillunhimoon. En haluaisi olla mies. Säälittävää sakkia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe