Hyvät treffit?

Riittääkö nykyään treffeille pelkkä iltakävely kaupungilla vai pitääkö olla yökävely? :)

Minkälainen olisi oma lemppari "ei niin tavallinen" (illallinen, drinkki, kahvi, leffa) deitti? Vaikka eka tapaaminen IRL.

20

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiyö

      eka tapaminen - iltakävely, leffa

    • Helsingin keskustan, ullanlinna Eira Kamppi kaikki ne on ihania! <3 ihmiset sun muut kaikki ihmeelliset asiat!

    • Miulle riittää vallan mainiosti. Tosin mielummin enemmän päivällä ja mieluiten ei mittään elokuvateatteria, sillä tuolla ei voi keskustella ja tutustua toiseen. Vaikka ymmärrän sen että elokuvan jälkeen voipi olla mukava keskustella mitä mieltä oli nähdystä kuvasta.

      Ihan mormaali kaffittelu ja käppäily puistossa/kaupungilla riittää.

    • punanenmopo

      Onpa hyv vastauksia minä sain kokea autossa istumista ja kähmimistä enkä enää uskalla treffeille

      • noh sellaistakin sattuu - kyllähän se olisi mukavaa että olisi kiinnostunut myös toisesta eikä vain sitten ehkä seksistä - tosin välillä se voi niinkin olla!
        sekin on varmaa että jokaiset treffit on aina erilaiset - luulen :)
        rohkeasti vain treffeille - jos ei nyt suoraan niin ainakin hetken tutustumisen jälkeen - vaika siis kirjoittelee ensin? Treffeile vain, sanoisin sinulle :)
        Puistoon vain jäätelölle :) (..eikä jonkun autoon tarvii mennä ollenkaan(ite en mene vanhoihin enkä huonoihin autoihin ollenkaan)

        enjoy Life :)


    • risooooo

      Hyvät treffit on sitä että mies maksaa kaikesta ja sitten jäsähdetään kaveriksi :)
      Ei siinä etteikö naiset olis siipeilijöitä....

      • joo! Why not? Kyllähän naisesta ja naisen tarpeista jonkin verran tuleekin huolehtia :D


      • FriikkiKaiOlen

        On niitä sellaisiakin naisia olemassa, jotka osaavat hoitaa omat kulunsa. :) Varsinkin jos näyttää kaverijutuksi vain jäävän..
        Itse kyllä maksan omat juttuni mielelläni ja erityisesti silloin mikäli sitä kuuluisaa "kipinää" ei tunnu olevan treffikumppanin kanssa. Sitten taas jos "kipinöi" niin voi toisilla treffeillä sen kahvikupposen tms antaakin toisen maksaa, jos en itse saa tarjota. ;) Osoitan oman kiinnostukseni tarjoutumalla tarjoamaan miehelle.. Sittenhän se menee jatkossa niin, että vuorotellen ja jos pyydän erikoisempaan paikkaan tai kalliimpaan raflaan niin toki kutsujana hoidan kulut. Jos se ei hirveästi loukkaa miestä, sitten kumpikin hoitaisi omansa.

        Kannattanee hieman tarkastella minkälaista naistyyppiä tykkää treffailla jos aina jää maksumieheksi? Tiedän ja tunnen kyllä naisia, jotka tykkää ihan ns.harrastuksena treffailla miehiä ilmaisten lounaiden ja illanviettojen vuoksi. Mutta kyllä ne oppii mieskin "haistamaan" jo kaukaa! Kun vain vähän käyttää järkeään..


      • on ja nainen tarviikin sellasen omavoimaisuuden tunteen. se oli joyakin 60 luvun juttuja kun naiset pariutu sen mukaan miten voi elättää sen perheen mutta nykyään nainen osaa jo tulla itsekin toimeen eikä siten ole enää riippuvainen sen aikaisista naintimalleista

        jep


    • kymmeniätreffejä

      Ei niihin ensitreffein kannata liikaa vaivaa ja aikaa käyttää ainakaan miehenä kun se nainen tekee päätöksen 5s.-5min. alapään kostumisen päätöksellä.

      • joo - totta tuokin. on muuten ekat 15 sekunttia aikaa tehdä se 'aito' vaikutus.

        :)


    • erakkonainen

      En edes tiedä mitä ne "tavalliset treffit" mahtavat olla. Miusta ois hyvä tavata jossain julkisella paikalla ihan turvallisuussyistä, just jonnekin kävelylle, kahville ehkä alkuun. Jos vähän jo paremmin tuntisi, niin sitten retkelle vaikka jonnekin järven rannalle, laavulle tai jonnekin vastaavaan. :)

      • Ihan totta! Ehdottomasti ensin tapaa jossakin julkisella paikalla - ihmisiä on niin moneen lähteen eikä kaikki voi millään tajuta kaikkea - voi olla hyvinkin erilaisia monet keskenään ja voi tulla tukala olo jos ei ole helppoa ''pakokeinoa''

        Toivottavasti kaikilla menee kuitenkin kaikki hyvin ja kaikki tekevät jotakin mikä itsestä tuntuu hyvältä! ..ei tarvitse niin miellyttää ketään :)


    • Hilla15

      Itse menin mihen kotiin ja mies valmisti illallisen ja saunotiin. Otettiin hieman viiniä mies kehui kuinka ihana olen ja keskustelu sujui mukavasti. Aamulla seksiä jossa mies huolehti omista tarpeista ja kun huomautin tästä mies kertoi että jotain puuttuu tästä suhteestamme. Kuinkas mispuoliset tuota kommentoivat.

      • sekssek

        oikea huora "yhden yön jutut"


      • eikä me oikeestaan kelailla ''naisten seksi juttuja'' itelle ainakin saattais tulla joku mustasukkasuus tms paska olo jos miettis tavallaan asioista mitkä ei ollenkaan edes kuulu niinku - siis jos mä nään sun naamasta et ootko sä tyytyväinen niin kyllä sen ja kosketuksesta - siitä miltä otteet ja hipaisut tuntuu - pystyy lukee tosi paljon onko kaikki hyvin <3 se on ihanaa kun kaikki on hyvin ja voi vain rakastaa :)
        suosittelen ehdottomasti kaikille <3


      • sekssek kirjoitti:

        oikea huora "yhden yön jutut"

        ..eikä mun mielestä ketään tarvii sanoa ainakaan julkisesti huorakskaan - se on tosi raukkamaista ja jotenkin nöyrän olonen ilmotus omasta olosta '' hei huomaatko että mulla on kurjaa - kiusaan koska et tajua auttaa mua - tyylinen juttu
        ei siinä mitään mut haloo - kai täällä voi käyttäytyä täsmälleen yhtä hyvin kuin jossakin kauppakeskusksessa tai vaikka lentokentälläkin käyttäydytään omalla tavalla - respect ja namaste vaan sullekin

        Enjoy Life :)


    • Pe69

      Hilla15. Olen pahoillani miehenä puolestasi. Ei me kaikki olla tuommoisia. Edellisen kommentin jättäisin väliin. Käytöksesi oli ok, mutta parisuhteeseen kuuluu toimiva seksi, joten ei tainnut olla sopiva sinulle, jos nyt kenellekkään.

    • Onhan se vähän niinkin että usein deitillä voi olla muitakin päämääriä kuin se ystävällinen rakkaus lähimmäistä kohtaan

    • vaaleetukka

      moi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      339
      11906
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      360
      7999
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      3253
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2278
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      156
      2239
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1666
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1271
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      56
      1116
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      803
    Aihe