Kävinpäs maistamassa kiinan herkkuja Espoon Sellossa, KunFu pystypaikkka heti junalta tullessani näytti herkulliselta, ihmettelin että lämmin valmis ruokaa seisoo lasivitriinissä, ajattelin ehkä joku uusi tapa.
Tilasin ruokani kiinanlaiselta pyöreältä gangstan näköiseltä rahastajalta, annos sitä ja annos tätä 8,90euroa veden kanssa. Hieman kassalla ihmettelin ettei se kaveri käyttänyt käsineitä vaan kauhoi ranteita myöden kaukaloista tarjoiltavaa ruokaa. Ehkä tämä sitten on hyvää kun asiakkaitakin tuntui riittävän jonoksi asti? Pöytään päästyäni silmäni alkoi seuraamaan vitriinin takana tapahtuvia tapahtumia. Tämä kiinan kaveri ilveili ilmeisesti tyttökaverilleen joka oli myös tiskin takana, kaiveli nenäänsä ja neppaili räkäpalloja päin ruokakulhoja... ei perhana minulta meni ruokahalut ja jätin ruokani pöytään lähes koskematta. Hetken päästä tämä gangsta tuli paikalla ja otti tarjottimelle jätteeni ja painui keittiöön, hetken päästä hän kävi nähdäkseni kippaamassa ruokani vitriinissä olevaan ruokaastiaan. Hieraisin silmiäni, voiko tämä olla totta, näkikö silmäni oikein ?
Oli miten oli, minun tutustuminen tähän ravintolaan päättyi tähän, kuulin parilta kaveriltani jotka ovat kyseisiin ruokiin mieltyneet että siellä ruoka on hyvää ja uskaltaa syödä jos tiskillä ei ole tämä gangstan näköinen ylä-asteen kiusaaja tyyppiä muistuttava kaveri.
KuFood Espoon Sellossa ?
6
1827
Vastaukset
- klypi
Oliko omat chilit mukana..??
- MätäpesäKungFoodPanda
Saman vinosilmäisen läskipään näit itsekin tiskin takana muutamia päiviä sitten. Sormi oli nenässä rannetta myöten ja räkälinko milloin mihinkin suuntaan. Lopetin käynnin tietysti heti kyseisessä paikassa. Ellei johto ymmärrä potkia tällaista finnipersettä pois tärkeästä asiakaspalvelusta, ei ole mitään syytä käydä aterioimassa kyseisessä ravintolassa. Hyviäkin kiinalaisia on mutta tämä Kung Food Panda-ravintola taso kuuluu lähinnä tunkiolinjaan. Ellei halua pilata ruokahaluaan, on syytä jättää väliin.
- sattuppa
En suosittele katsomaan dokkaria ravintolan keittiöiden salakuvauksista, tosiaan kuka tietää missä moraalinen raja kulkee ja miten todellisuudessa tilaamasi ruokaa käsitellään kun et ole näkemässä. Eräs surullinen tapaus oli ameriikassa jossa pizzeriassa syljettiin tilattuun pizzaan, asia selvisi kun eräs asiakas sai sukupuolitaudin pizzastaan, onneksi tässä tapauksessa kyseinen pizeria sai toimintakiellon. Tarkkailkaapa myös ravintoiloiden henkilökuntaa kun he eivät sitä aavista, voitte yllättyä muustakin kun peukalosta kastikkeessanne.
- TästäPä
Hei, sellossa on tosi hyvä ruokapaikka ihan siinä kyseisen paikan vieressä, samanlainen pystybaari kun kunfood :n .
Intialaista ruokaa, todella hyvä laatu ja edullinen, vain 7,50e ateria ja kunnon palvelu. Ei ole pakko syödä paikoissa jos tuntuu että etoo, vaihtoehtoja on joten suosittelen tätä intialaista ravintolaa, - akkeli26
Onkohan taso parantunut tuossa kiinalaisessa, ruoka on tiettävästi hyvää mutta tosiaan se kesäinen palvelu oli heikkoa ja ylimielistä, toivotaan että henkilöstö on koulutettu paremmin ?
- Anonyymi
Kävin Kung Food Panda Isossa Omenassa pari viikkoa sitten ja ruoka oli erinomaista. Kastikkeita oli niinkin paljon kuin seitsemää lajia ja ns. "kuivia" lihoja ja kanoja oli useita. Maku ja laatu oli erinomaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4126006- 825346
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484384- 523941
- 523729
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1723447Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1103209Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky613196- 432279
- 492205