En tajua minkä luokan kusipäinen perse insinööritiimi on tavittu, että tuosta uudesta bonusjärjestelmästä on saatu noin läpipaska. Käytettävyys lähestyy rajatta nollaa tai alittaa sen.
Vanha bonusjärjestelmä oli erinomainen, uusi on suomeksi sanottuna täysin perseestä. Mistä löydään vielä vetoa että konsultit ja järjestelmätoimittajat ovat totaalisesti ryövänny Subway ketjun aivokuolleen johdon ja laskuttanut vitusti tuosta paskasta järjestelmästä.
Lisäksi vielä tuon totaalisen paskan ja asiakkaita vituttavan virityksen kustannukset on luonnollisesti siirretty hintohin.
Mahtava esimerkki siitä, miten "bonusjärjestelmä", on lähinnä negatiivinen asia. Mutta tätähän ei idiootit johdossa tajua, kun toimittajan kanssa yhteistyötä ja rahoja kuppaavat konsultit jauhavat paskaa tyhmille johtajille.
Mähän en tästä toimialasta mitään tiedä, mutta... Kokemuksen syvällä rintaäänellä.
Koko systeemin voi siis tiivistää lähinnä 'täysin perseestä' lausuntoon.
Subway - Kasa höyryävää paskaa
7
250
Vastaukset
- 568
Ok. Olis tietysti ollut kiva, jos olisit avannut asiaa hieman enemmän. Tästähän ei käy ilmi muuta kuin se, että joku asia, mistä et enempää kerro, on mielestäsi paskaa. Kerroit kyllä mitä, mutta et mikä ja miksi.
- Enkäytäkopaikkaa
Helpointa on haukkua järjestelä umpipaskaksi ilman mitään perusteita.
Olisihan se ollut liikaa vaadittu, että olit keronut mikä on huonoa ja miten se olisi pitänyt tehdä jotta olisi kelvannut ärrimurrillekin.
Asia ei sinänsä minua juurikaan koske, kaupungista löytyy aika monta parempaa ruokapaikkaa, ja tästä syystä tulee vierailtua subissa aika harvoin. - ei_perillä
Millainen oli vanha bonusjärjestelmä? Millaiseksi se muuttui?
- TeknoKKraatti
Leimakortit... Webbi / Appi pohjaiseen hype-paskaan ja edut romahti samalla kymmenesosaan.
- Edistystä
Taidat vain olla hieman tyhmä? Appi on tätä päivää ja pahvikortit kaisakunkun aikaisia, kas' kun ei päreitä tai oravannahkoja.
Ei ole pakko jos ei tahdo.- FuggTard
App on jotain pelleä hipsterihomoilua, joilla vakoillaan asiakkaita. Ei kiitos.
- IhanMitenVain
Vakoilua, jopas on kovaa tekstiä. Mitähän subi vakoilee sinunkin käytösestäsi? Ei ole pakko jos ei halua tai osaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713498
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851516Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251259- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192978- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk91788- 62745