Oman nimen ja kuvan pakollinen käyttö

tännekkin, niin häipyisi nuo typerät rasisti-huutelijat saman tien. He eivät uskalla kirjoittaa omalla nimellään.

Esim. Verkkouutisissa on usein juttua muslimeista, samoin US:n blogeissa. Niihin voi kommentoida omalla nimellään, ja siellä kyllä sitten lytätään islam ja muslimit. Eikä kukaan vedä rasistikorttia esiin, ei halua siis näyttää tyhmyyttään.

Totuus on että nämä rasisti-huutelijat kuuluvat siihen älyllisesti tyhmimpien joukkoon, siksi he myös kerääntyvät Suomi24:lle - ei tunnistautumista.
21231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

No mikset itse sitten kirjoita omalla nimelläsi?

Äänestä
  • Uskallatko ite?
    Et!

    Äänestä

Jokaisella saa olla mielipide.Minäkään en hyväksy matuja,on hyvä että meidän ukit ja isät olivat sentään MIEHIÄ eikä mitään lampaita.

Äänestä

Rasismista on tullut muotisana joka opetetaan ensimmäisenä sanana Suomeen saapuessa. Mustalaiset ovat sitä käyttäneet aikojen alusta, varsinkin silloin kun jäivät näpistyksestä kiinni.
Rasismia ei suinkaan ole se jos arvostelee maahanmuuttopolitiikkaa, ja heidän erikoisija tapojansa.
Minä pidän rasimina sitä jos henkilökohtaisesti mennään huomauttelemaan jotakin erilaisuuden takia. Minusta ei mustalaistenkaan arvostelu ole rasismia he ovat olleet Suomessa yli 500 vuotta ei heitä näy työelämässä, mutta ei heidän tarvi olla leipäjonoissakaan Yhteiskunta pitää siitä huolen, toisin kuin vanhuksista jotka ovat kymmeniä vuosia olleet työelämässä.

Äänestä
  • Rasismi-sana on kulutettu täysin loppuun, sillä ei ole enää mitään merkitystä.

    Äänestä

No missä se sinun nimesi on. Näytä mallia TOLLO!

Nimi esiin puhelinnumeron kera!

Äänestä
  • Mitä sinä sillä tiedolla haluat tietää?

    Äänestä

Tolloksi nimittelijä tunnetaan ei sen avauksille kukaan viitti vastailla. Tämä nyt oli tässä.

Äänestä
  • Meinaatko vetää tänäänkin käteen?

    Äänestä

Tietääkseni nimensä saa laittaa. Nurmikumpu ja mikä se oli se toinen höppänä, ovat ainoita, jotka ovat laittaneet.

Äänestä

Rasismi on invertoitunut, ainakin Ruotsissa. Ulkomaalaiset on nykyään rasisteja ja sortavat alkuperäiskansaa. Ulkomaalaisista ei saa sanoa yhtään negatiivista sanaa, se lytätään heti.

Äänestä
  • Pitää paikkansa, sen näki siellä asuessa.

    Äänestä

Ai et te ootte pelokkaita.. :D

Äänestä

Aloittaja-juntti, missä viipyy nimesi?

Junttirasisti, nimi esiin!

HETI!

Äänestä

Sinunkin kuvasi kun laitettaisiin tänne näkyville niin siinä saisi apiankin sydärin.

Äänestä

Ei piä mennä laittamhan nimeään näkyviin, äänet vähenee.
Nurmikumpuki saapi 5 ääntä. Mulle senthän on tullu vielä paljon enemmän, mutta mie olenki sanonu tyhmimmät mielipiteeni nimimerkin takaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


punamädätys kirjoitti:

tännekkin, niin häipyisi nuo typerät rasisti-huutelijat saman tien. He eivät uskalla kirjoittaa omalla nimellään.

Esim. Verkkouutisissa on usein juttua muslimeista, samoin US:n blogeissa. Niihin voi kommentoida omalla nimellään, ja siellä kyllä sitten lytätään islam ja muslimit. Eikä kukaan vedä rasistikorttia esiin, ei halua siis näyttää tyhmyyttään.

Totuus on että nämä rasisti-huutelijat kuuluvat siihen älyllisesti tyhmimpien joukkoon, siksi he myös kerääntyvät Suomi24:lle - ei tunnistautumista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu