Paljonko nykyään maksaa käydä ravintolassa syömässä?Alkupaloineen jälkiruokineen juomineen? Ihan mielenkiinnosta. Muuan ravintola mainosti 200e/2 hlö. Onko se normi hinta?
Vastaukset 5
- Anonyymi
Riippuu ravintolasta.
- Anonyymi
Lähes jokaisen ravintolan sivuilla on menu ja hinnasto. Laske siitä sen mukaan mitä haluat syödä ja juoda.
- Anonyymi
Viimeksi lihaseljanka maksoi 6,50€ Tallinnan Karja Kelder ravintolassa.
- Anonyymi
Kävin Turussa ravintolassa nimeltä Rioni. Alkupalani maksoi 11€, pääruoka 19€ ja jälkkäri vedettiin puokkiin 4€ per naama. 34€ siis meni mutta ruokaa oli paljon ja se oli hyvää niin uskon että hintansa arvoinen. Itse söin kasvisruoan mutta isännän lihavarras oli kyllä sitten hintavampi.
Jos kiinnostaa niin lista löytyy: https://www.rioni.fi/turku- Anonyymi
Käytiin porukalla viime vuoden syyskuussa Tbilisissä, suosittelen. Matkaan sisältyi koko päivän bussimatka vuoristoon, kääntöpaikka yli 2 kilometriä merenpinnasta. Hintataso on maassa matala.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26954- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568830- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik25624- 64606