mutta
http://www.mtv.fi/lifestyle/makuja/artikkeli/7-hammastyttavaa-faktaa-joita-et-tiennyt-valkosipulista/6111808
http://www.iltasanomat.fi/terveys/art-2000000772890.html
Yks huomio -kasvissyöjä ei niin lemua, kuin pihvin nauttinut.
https://www.yhteishyva.fi/reseptit/keitto-paahdetuista-kasviksista/045665
valkosipuli on lentsun torjuntaan tiukkaa kamaa
1
4501
Vastaukset
- Jumalankasvi
Tässä vähän tietoa jo valkosipulista Siinä on paljon luonnon antibiootteja ja sipuli vaikuttaa kuten antibiootit yleensä. Nyt meillä ihmisillä on näin, että useimmat sairaudet on tulehdus peräisiä, niin tottakai valkosipuli vaikutta elimistössämme parantavalla tavalla ja se käynnistää meidän omankin puolustus järjestelmän. Minulla oli tyypillisestä eturauhasen liika kasvusta aiheutuvaa virtsan karkailua ja ylimääräistä VC:ssä juoksua. Nyt kun olen niellyt veden tai maidon kassa kaksi pilkottua valkosipulin kynttä päivässä niin vaiva on parantunut, kuset ei enää tule housuun. Mutta en lähde kirjoittelemaan valkosipulin terveyttä edistävästä vaikutuksesta koska saat tietoa siitä helposti itsekkin. Gookleta VALKOSIPULI eteesi avautuu sivut jossa on tietoa tästä suurenmoisesta parantavasta kasvista.
Omasta puolestani neuvoisin ottamaan valkosipulin kuten konsanaan lääkkeen. Pilkot kaksi valkosipulin kynttä ja huuhtelet ne vatsaasi asti noin 2-3 juomalasillisella vettä tai maitoa. Valkosipuli on hyvä ottaa näin siksikin kun se näin otettuna ei haise hengityksessä niin paljon kuin esm leivän päällä otettu valkosipuli.
Toinen suurenmoinen lääke kasvi on inkivääri. Sitä saa uutteena luontaistuote kaupoista. Inkivääri auttaa nivel vaivoihin joita meillä ikä porukalla yleensä on. Tutustu tarkasti pakkauksen hoito ohjeeseen, sillä yksi uute kapseli ei auta vaivaasi mitään on otettava koko kuuri loppuun tai niin kauan kuin kivut alkavat hellittää. Kuuri saattaa olla kahdenkin kuukauden kuuri ennen kuin uute alkaa tehota.
Älä välitä mitään siitä jos lapsesi tai lapsen lapsesi tai muu sukulaisesi pitää näitä lääkkeitä taika uskona, se on kuitenkin asioita ymmätämättömien puheita, sillä suurin osa lääkkeistä on kuitenkin tehty kasveista. Esm Benisiliini on tehty homesienestä.
Ystäväni!. Kirjoitin sulle hyvää tahtoen sillä minulla on kokemusta näitten suurenmoisten kasvien parantavasta vaikutuksesta.
Lopuksi hauska juttu: Olin nuorempana innokas evankelista kaduilla ja kysyin yhdeltä katu kauppiaalta: "Uskotko Jeesukseen"? No mies vastasi aivan vakavana: "Ei minä uskon valkosipuliin". Sitten hän luetteli joukon sairauksia joista valkosipuli oli hänet parantanut....Niin uskoa voi kukin mihin tahtoo tämä mies uskoi valkosipuliin. Taisi siinä nuori evankelista (minä) häipyä matkoihinsa vähin äänin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi529980Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit126735Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j736055Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?465949Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja454126Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2643089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k72691Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?432366- 611415
Suomussalmen baarit
Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik191216