tämä uutinen ei yhtään yllätä

11

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11711

      Ne on olleet sellaisia kautta historian. Kyse on heidän kansanluonteestaan.

      • Voisi luulla jos sieltä pääsee eroon ettei halu palata epätasa -arvoiseen ympäristöön ja pitäähän sen ihminen erilaisia kuin itsenikin(luonteelta)ymmärtää luottamus täytyy rakentaa,eikä sitä epärehellisillä keinoilla saa.

        ja tasa-arvoisen ympäristön saa vain rehellisin keinoin, jossa rehellisin keinoin ja tasa-arvoisin keinoin saa onnellisen elämän.


    • Viestistäsi voi saada kuvan, että Persut ova kieroja, mutta kun toinen osapuoli on venäläinen, niin asiasta ei voi erehtyä.

      • Oot suloinen😂


    • ätminki

      Suomalaiset on sokeita ja heikkoa kansaa. Vähän kun naisetkin että eivät näe kun jännämiesten mulkut kiiltää silmissä.

      • Olemme sinisilmäsiä ja rehellistä suomenkantaa ja jos täällä kieroilee saat vihat päälle.


      • valtakunta kirjoitti:

        Olemme sinisilmäsiä ja rehellistä suomenkantaa ja jos täällä kieroilee saat vihat päälle.

        Kyllä maan tavoille on opittava jos ei opi. Poliisi avustaa.


      • Mikä on jännämies joka ajaa rajoitetusti kiireessä😂 kyllä siinä melkein vihaseksi jännityksestä tulee kun niin maltilla ajaa melkein itse vedän mutkat suoriksi kun viitti nopeutta nostaa, mutta ei hidastaa viitti mutkaan.


        Nyt täytyy sekin tehdä liukkaat


      • valtakunta kirjoitti:

        Mikä on jännämies joka ajaa rajoitetusti kiireessä😂 kyllä siinä melkein vihaseksi jännityksestä tulee kun niin maltilla ajaa melkein itse vedän mutkat suoriksi kun viitti nopeutta nostaa, mutta ei hidastaa viitti mutkaan.


        Nyt täytyy sekin tehdä liukkaat

        Liukkaat niin joutuu hidastaa.


    • helgamies_

      Suominaiset synnyttivät aikoinaan venäläisille sotavangeille satoja lapsia, joten eiköhän tämäkin asia saada kuntoon naisten kiimavituilla.

      • En oikein usko ,on erittäin epäloogista sotavangin juosseen vapaana tai sitten venäläiset on raiskannut.
        Ja tottakai venäläiset syyttää naisia, ne hän syyttää jos jää kiinni.

        Sehän on niiden tapa ensin kieltää ja sit syyllistää/kiristää/ja keksiä jotain lisäksi puskasta(tramaattisesti vielä uhaten) tämä minun tapaamisen venäläisen kanssa koskaan aikaisemmin ei ole joutunut poliisiin yhteyttä, tämä ystäväsuhde naiseen oli sellainen koska kieroili ja oman turvallisuuden vuoksi on tehtävä ja muutettava tapoja.

        Muutenkin kun en ole ollut agressiivinen vaan sanoin etten halu tekemisissä sen uhkailu oli mitä naurettavinta ja syyttely mitä keksityimpiäkin.

        Se että haluu saattaa mut johonkin ongelmiin koska itse käyttäytyy asiamattomasti ja vie rahaani myyden lapseni vaatteita ja puhumalla epätosiasioita muista minulle mutta turvallisuuden vuoksi lähetin tiedot poliisille.

        Sellaista ei pitäisi päästää vapaaksi sellainen joutuu vankilaan koska syyttää rikollisislla nimikeillä ja keksii lisänimikkeitä tyhjästä ja naurettavinta on että itse käyttäytyy näin ollen sellaista.

        En sellaiseen halua ottaa yhteyttä kieltäydyn ihan syytä puhumasta venäläisten kanssa kuin tässäkin on murjastu epätosiasioita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      376
      2416
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      65
      1870
    3. 154
      1433
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1257
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1211
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      955
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      884
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      852
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      43
      835
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      823
    Aihe