Naisilla on yläselän paljaaksi jättävät paidat ja nilkoissa lämmittimet. Sitten he valittavat sisälläkin kylmyyttä.
Miten pukeudut töihin nyt kun tuli talvi?
32
125
Vastaukset
- fatman
Siten ettei ole kylmä
Silleen että ei tule kylmä. Vaatetuksen ulkonäkö ei ole niin justiina, ko sisävesi hinaajalla töissä.
On muuten aika pirun viliponen. varsonkin jos pitää kiristellä nippuja tai muuta, kun rukkaset kastuu auttamatta.
Onneks vimosta kuormaa hinnaillaan ja muuten pääsääntösesti uitto tapahtuu kesällä.- Tekniikkasukeltaja
Harvoin mä menen sanattomaksi, mutta nyt ei läppä luista.
Siis niin kuin aikuusten oikeesti? Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
Harvoin mä menen sanattomaksi, mutta nyt ei läppä luista.
Siis niin kuin aikuusten oikeesti?😆 Juu ijan aikuisten oikeesti. Hinnaajalla tässä olen duunissa.
- Tekniikkasukeltaja
pete_pjn kirjoitti:
😆 Juu ijan aikuisten oikeesti. Hinnaajalla tässä olen duunissa.
En itse asiassa edes tiennyt, että joku muukin täällä tekee töitä kuin minä.
(Naurua) Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
En itse asiassa edes tiennyt, että joku muukin täällä tekee töitä kuin minä.
(Naurua)Hah. Aika rohkea olettamus.
- tykästyinhet
😍 Näytät tosi hyvälle! Ei mull muuta ;)
- Tekniikkasukeltaja
pete_pjn kirjoitti:
Hah. Aika rohkea olettamus.
Kukaan ei ole tähän päivään mennessä vielä nössöksi tituleerannut. Ai että uittohommissa?
Tulee vähän mökkimaisemat mieleen. Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
Kukaan ei ole tähän päivään mennessä vielä nössöksi tituleerannut. Ai että uittohommissa?
Tulee vähän mökkimaisemat mieleen.Jep. kolmatta vuotta.
- Tekniikkasukeltaja
pete_pjn kirjoitti:
Jep. kolmatta vuotta.
En mä tässä muuten lätise, mutta kun toi vesi on aika tuttu elementti. Sinänsä kiinnostava homma sulla... siis ainakin mun mielestä.
Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
En mä tässä muuten lätise, mutta kun toi vesi on aika tuttu elementti. Sinänsä kiinnostava homma sulla... siis ainakin mun mielestä.
Vai että tuttu elementti.
Kyllähän täällä sisävesillä on tullu viihdyttyä vallan mainiosti. Ja mielenkii tosta tämä onkin. Aika vaihtelevaa hommaa.- Tekniikkasukeltaja
pete_pjn kirjoitti:
Vai että tuttu elementti.
Kyllähän täällä sisävesillä on tullu viihdyttyä vallan mainiosti. Ja mielenkii tosta tämä onkin. Aika vaihtelevaa hommaa.Onks sulla laivurin paperit vai veteletkö muuten naruista?
Joo siis mä olen sekä sisävesi- että ulkosaaristokala. Näytä lätäkkö, ja jo siinä joku polskii.
(Naurua) Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
Onks sulla laivurin paperit vai veteletkö muuten naruista?
Joo siis mä olen sekä sisävesi- että ulkosaaristokala. Näytä lätäkkö, ja jo siinä joku polskii.
(Naurua)😆 heh
Juu, kotimaanliikenteen laivirin kirjat on ulkona. Koneenhoitajan kirjat on käyty, mutta praktiikka puuttuu viel.Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
Onks sulla laivurin paperit vai veteletkö muuten naruista?
Joo siis mä olen sekä sisävesi- että ulkosaaristokala. Näytä lätäkkö, ja jo siinä joku polskii.
(Naurua)Ite en ole kulkenut merellä ollenkaan. Ainoastaan täällä sisävesien rapalikoissa ja ränneissä.
- Tekniikkasukeltaja
Kuinka sä päädyin boottiin?
Funtsin ensin, että pitääkö tässä keskustella koneista, mutta hylkäsin idean. - Tekniikkasukeltaja
Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
Kuinka sä päädyin boottiin?
Funtsin ensin, että pitääkö tässä keskustella koneista, mutta hylkäsin idean.Päädyit siis
(Reps) Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
Kuinka sä päädyin boottiin?
Funtsin ensin, että pitääkö tässä keskustella koneista, mutta hylkäsin idean.Olin vaihtamassa edellisestä ammatista poies, ko alko kyllästyttämään ja halusin muutosta. Puhuin faijalle, että lähtisin edellisen firman sisällä kouluttamaan itteäni kuorma-auto alalle.
Noo... tähän faija totes että tule hänelle töihin ja jatkamaan firmaa, ko eläkeikä lähestyy.- Tekniikkasukeltaja
pete_pjn kirjoitti:
Olin vaihtamassa edellisestä ammatista poies, ko alko kyllästyttämään ja halusin muutosta. Puhuin faijalle, että lähtisin edellisen firman sisällä kouluttamaan itteäni kuorma-auto alalle.
Noo... tähän faija totes että tule hänelle töihin ja jatkamaan firmaa, ko eläkeikä lähestyy.Siis jollain oppisopimusmetodilla?
Hienoa, että vesi kelpaa elämäksi. Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
Siis jollain oppisopimusmetodilla?
Hienoa, että vesi kelpaa elämäksi.Ihan normaali työntekijänä, mutta kokoajan opiskella enemmän ja enemmän tätä hommaa ja seurata kuin päätöksiä tehään ja mitkä asiat vaikuttaa mihin.
Juu, kelpaa vallan mainiosti. Tällainen duuni sopii paljon paremmin miulle ko tollanen toimisto duuni ma-pe ja 8-16.Tekniikkasukeltaja kirjoitti:
Onks sulla laivurin paperit vai veteletkö muuten naruista?
Joo siis mä olen sekä sisävesi- että ulkosaaristokala. Näytä lätäkkö, ja jo siinä joku polskii.
(Naurua)Mistäs asti siulla on veri vetäny vesille?
- Tekniikkasukeltaja
pete_pjn kirjoitti:
Mistäs asti siulla on veri vetäny vesille?
Termohaliinikierron ensimmäisestä pysähtymisestä asti.
(Reps)
- Seksipalveluyrittäjä
Huoran hommia tehdään ilkosillaan.
- ouitty
Voin tehdä vaikka yöpaidassa, kun teen töitä kotona. :)
- ouitty
HC-ätmel kirjoitti:
Mitäs hommia ne semmoiset paitulihommat oikein ovat? :-I
Tietokoneella tehtäviä..
- kurrelle.turpaan
Jätkä jolla on oravan hampaat ei voi ymmärtää naisista yhtikäs mitään.
- ätmi56
pukeudun haarniskaan
- jghjfhjfkj
En käy töissä.
- jhkkgfjhyg
HC-ätmel kirjoitti:
Elätkö sitten koroilla?
Ruualla ja vedellä.
- Kaikissapimeys
Olipa... Jutut..
Pukeutumiseen, paras keino ensisijaisesti sisäistää kehon tarpeet vaadittuun aktiin.
Yleisesti kehoitan kerrospukeutumista, muistiinpanovälineet, lyijykynä, myrskytikut, valaisin, vesillä tosin hätäraketti!, pelastautumispuku(toimiva sellainen), normi ajalla, kalsongit, kevyt vaatetus toimistoon ja toppaukset poistettavissa ja kevyt sisätiloissa tungettavissa reppuun, tolle teknarille kaipa keltane muovikassi käy parin 0,33 zihautuksen kera, kun ei kehrää muute. Sormikkaita ei missään tapauksessa! Naskalit, ehkä kiipeilyhakkuun, narua, happee, tai kaulaliina puuskiin. On nyt kyseessä erittäin monimuotoinen kelkka perässä. Kuka nyt ei lentävää mattoa haluisi ja kultahampaita, jokka jäädyttää piän. Loputon keissi. Kengät, päähine ja kädenulokkeet tärkeimmät ja peppu, ettei tule virtsatietulehduksia. Ompa noita älyvaatteita. Marttojen villasukkia näkkyy jo muuallaki ja tuotost mennöö osa veteraanail.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714585Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564131SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613255SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502433Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352339Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131199
