Lähdetkö treffeille jos henkilö ei suostu kertomaan oikeaa nimeään ja puhelinnumero on salainen ?
Treffeille
19
149
Vastaukset
- sinkkumies41-
Mulla ei ole salaisuuksia ja numero on helposti saatavilla ja numeron perusteela saa nimen ja osoitteen selville. Kyllä nyt toisesta nimi pitäis tietää jos aikoo treffailla.
- tietenkin_
Ikävien kokemusten jälkeen en itsekään (enää) halua kertoa edes etunimeäni, sen ja asuinpaikan perusteella saa helposti sukunimenkin selville ja ties mitä muuta.. kun ei voi ikinä tietää mikä hullu stalkkeri tms. siellä ruudun toisella puolen vaanii, on parempi olla alkuun varovainen.
- oletkoajatellut
viestin lähettäminen tunnisteella
- kaksi-
prepaid olis ok
- yäk
en mä hullu o
- Höömy_vaanii
En lähtis. Se olisi kuitenkin Teemu Ruskeepää ja sit joutuisin oksentamaan.
- Arkijärki
Ensitreffeille meneminen ilman oikeita henkilötietoja on vain viisautta. Siihen liittyy se, että tavataan julkisessa paikassa, jossa on riittävästi muuta väkeä. Siitä voi tyylikkäästi poistua, jos näyttää pahalta. Jos taas näyttää hyvältä, siinä vaiheessa vaihdetaan yhteystietoja ja jätetään nettitreffipalstat sikseen.
- palstailija
Tismalleen. Ihmiseen tutustutaan face-to-face turvallisessa paikassa ja sen perusteella muodostetaan käsitys haluaako vielä nähdä. Henkilötietoja, sotua tai facebook vakoiluja ei tarvita. Lähtisin.
Kyllä. Olen lähtenyt treffeille niinkin vähillä tiedoilla kuin: keskustelupalsta nimimerkki, asuinkaupunki, maininta että on nainen
- jokumies83
Kyllä voin lähteä ja olen lähtenytkin niin joskus tapaamaan sokkona naista.
- M46v
Onpa muutaman kerran sattunut, että on vasta aamulla hoksattu toisen nimeä kysyä.. eipä se nyt oleellisin tieto toisesta ole. Riippuu toki vähän siitä mitä on hakemassa.
- hämitäh
joo!!
- jokaviikkotreffit
onko ap salainen huora
- Ihihihihihijih
ap ei ole huora, en salainen enkä julkinen. Ihan normaali ihminen olen.
- pipiiipi
miksi et söösty kertomaan oikeaa nimeään pipipipi
- hulluus
En tietenkään.
- Tarkkailijakyylä
Herättäähän semmonen epäilyjä,et toisella on salattavaa.. itse aina googlaan nimimerkkiä, sähköpostia, aivan kaikkea..sit jos jos ei löydy yhtään mitään,niin alan miettii.. useemmiten löytyy jotain tietoo,joka voi vahvistaa henkilön tarinaa.
Lähinnä kattelen,et onks tyyppi varattu ym.
Sit ku tietää tyypin nimen,niin lähtee hakee oikeudesta tietoja rikoshistoriasta.
Pari kertaa sattunu,et iteki joutunu tälläsen vakoilun kohteeksi, nää ei edes hoksannu et seuraajaa seurattiin :D - teenäin
Lähteekö joku treffeille jos ei näytä perseaukkoa. Tunnetusti sieltä löytyy kaikki tarpeellinen tieto osoitteita myöden. Sieltä voi löytyä myös todisteita siitä että onko harrastanut anaaliseksiä ja kuinka paljon. Puhelinnumero on myös usein tatuoitu aukon viereen. Löytyy myös tieto mahdollisista sairauksista, taudeista ja muista puutteista. Valokuva suurella resoluutiolla aukosta vaan ensin esiin, niin sitten voi miettiä voiko sitä oikeasti tavata vai ihan jättää suosiolla väliin.
- 1plus10
Lähden jos henkilö on mielenkiintoinen ja olen monastikin mennyt tietämättä naisesta muuta kuin ehkä etunimen jos aina sitäkään. Puhelinnumero on yks ja sama on se salainen tai ei.
Kaikki minusta kiinnostuneet naiset ovat myöskin lähteneet treffeille vaikka vuosia numeroni oli salainen. Nyt firman nimellä ja ainiin mitään tietoa minusta ei löydy googlettamallakaan koska olen tietoisesti pitänyt itseni nettimaailman ulkopuolella anonyyminä.
Kaikki anonyymiys ei tarkoita sitä että olisi salattavaa. Itselläni ei ole mitään edes poliisin rekisterissä yhtä ylinopeus sakkoa lukuunottamatta. Suojelen itseäni tietoyhteisö maailmasta minimoimalla kaikki tiedot mitä julkiseen levitykseen menee. Jos se on jollekin ongelma (ei ole naisille tähän mennessä ollut) niin hänellä itsellään ei liene puhtaita jauhoja pussissaan tai on muuten takertuva mustasukkainen ripustautuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762135
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo381483Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321164Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56932- 55866
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol252845Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20802Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18735Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58723Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis202679