https://www.youtube.com/watch?v=VxnVl4KIv1M
Kun hengenpelastaja nousee helikopteriin, lähtee merelle pelastamaan muita tai syöksyy tulipaloon pelastaakseen viattomat, hän tekee sen Casio G-Shock ranteessaan. Casio G-Shock on kello heille jotka palvelevat hengenpelastustyön etulinjassa ammattilaisena tai vapaaehtoisena. Ei ole hengenpelastusta ilman Casio G-Shockia!
Master of G - asio G-shock hengenpelastajille
8
126
Vastaukset
- ProlopojanUusiTuleminen
Hienoa, eläkäämme ja uskokaamme mainoksia, sillä niissä on totuus ja elämä.
- Kellojen_wikipedia_A-Z
Rymykellojen aatelia, Gee shokki
- rujokello
Kovan toiminnan ammattilaisten kello, samoin kuin vapaaehtoisten pelastajien suosima kello. Tehty kestämään ja olemaan karujen olosuhteiden laite. Kaunis G-Shock ei ole, mutta ei varmasti petä käyttäjäänsä tositilanteessa.
- prolopojanyritystä
Syrjäytynyt prolopoika koittaa perustella valintojaan vapaaehtoistyöllä joka on toimia kissanristiäisissä stevarina ja aika kuluu oksenusten siivouksessa ja kännisten hyysäykseen.
Et ole tosiaankaan mikään suuri taistelija tai pelastaja, vaikka kuinka yrtät useasti esiintyä.- masterofG
En ole Prologue-idiootti ja toiseksi olen pelastanut enemmän ihmishenkiä vapaaehtoisena kuin moni ammattilainen ikinä. Enkä siivoa kenenkään oksennuksia enkä tee päihdetyötä vaan lääkinnällistä työtä ensiavussa ja pelastustehtäviä. Vapaaehtoisena ehtii pelastaa enemmän koska kukaan ei valvo tehtyjen työtuntien määrää, toisin kuin ammattilaisilla. Vapaaehtoinen saa painaa vaikka kellon ympäri eikä mikään työturvallisuussääntö sido vapaaehtoisia.
- kateenivapaaehtoistyö
Tähti rintaan ja viitta selkään ja taas nukkumaan sankariunia.
- Prologue
Minä olen se "prolopoika" joka on täälläkin kirjoittanut ylistäviä Prologue -textejä. Ylistys Prologuelle! En ole syrjäytynyt vaan terveyskeskuslääkäri joka tarvitsee tarkkaan ajan määrittämiseen Prologuea.
- unetJaTodellisuus
Hehee, vai lääkäri, ennemminkin hoidettava siellä missä on pehmeitä ja pyöreitä huoneita ja ylipitkät hihan paidoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2302562Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka32119Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3221868- 1031629
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois841525Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001240- 671190
- 251121
- 501063
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731006