Jos syöt lihaa olet murhaaja!!!!

vegaanicevaani

Sinä sydämetön lurjus joka syöt lihaa: ensinnäkin murhaat valtavasti viattomia eläimiä täysin tietoisena siitä, että selviäisit ilmankin! Ihmistä ei ole tarkoitettu syömään lihaa: eihän meillä edes ole metsästämiseen soveltuvia kynsiä emmekä saisi ilman aseita saalista kiinni kuten normaalit petoeläimet. Ihminen on tarkoitettu kasvissyöjäksi!! Lopeta eläinten teurastamisen ja raiskaamisen tukeminen! On inhottavaa, että ihminen tietoisena teoistaan jatkaa toimintaansa. Lisäksi karjateollisuus tuhlaa hyvää peltomaata jota voisi käyttää kasvisruokaan meille.

7

269

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • medium.plus

      Kyllä eläinkin toivoo hänestä olevan hyötyä vielä kuolemansa jälkeen. Kannattaakin ajatella eläintä eräänlaisena elimenluovuttajana. Kuoltuaan hän pelastaa monien muiden elämän.

      Ilman lihansyöntitaitoa ei olisi koko ihmiskuntaa. Ei edes aloittajaa.

    • Patakattilaa

      Kasvissyöjät murhaa kasveja. Eivätkä edes kompostoi tai hautaa niitä, vaan syövät suihinsa. Todella karmeaa murhaamista.

      • sienissä.voimaa

        Kasvisyöjät piereskelevät napajäätiköt suliksi. Hollantilaiset tulppaaninviljelijät hukkuvat kuoliaiksi. Ituhipit ovat pahimpia murhaveikkoja.


    • PihviVaiPorkkana

      Eläimet kuuluvat ravintoketjuun jossa ihminen on huipulla. Ihminen ei tarvitse pitkiä raatelukynsiä, evoluutio on kehittänyt veitsen ja haarukan jota (monet) ihmiset osaat käyttää. Kulmahampaat on tarkoitettu lihan hienontamiseen, ei porkkanan puremiseen, siihen riittävät poskihampaat.
      Eläimet tappavat toisiaan ja ihminen eläimiä - näin se vain menee.

    • aösldfjaf

      ihmisillä on torahampaat, ihan tiedoksi. Kokeile peilin edessä niitä etuhampaiden vieressä olevia... ne on ne. Ja hirvi on parempi lautasella kuin konepellillä

    • Kinkkua

      Ihmisrodun älyllinen kehitys on ollut mahdollista vain sen takia, että ihmiset ovat ryhtyneet jossain vaiheessa syömään proteiinipitoista lihaa. Aivot tarvitsevat proteiineja ja rasvoja kehittyäkseen. Nykyisin on selkeästi havaittavissa miten rasvojen ja proteiinien puute vaikuttaa haitallisesti monien aivotoimintaan. Malliesimerkki on aloittajan kirjoitus.

    • Naurupidentääikää

      Kiitos avaajalle päivän nauruista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      149
      2403
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      977
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      156
      967
    4. 66
      960
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      80
      952
    6. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      117
      909
    7. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      40
      898
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      777
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      773
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      591
    Aihe