NOLOTTIKO NOIN PALJON?

Peikko ja Sähköteurastaja? Että koko Nässy-ketju piti poistaa. Tokihan palstalaiset ovat jo ehtineet huomata - poistatuksesta huolimatta- että joku ei nyt denialistien hörhöilyssä täsmää.... Sähkömies kun on aina kehunut niitä lapsuutensa kuumia kesiä. Ja Monosen lapsuus sijoittuu juurikin 1960-luvulle. Peikko on taas valistanut meitä 60-luvun kylmyydellä. Joten voisiko arvon herrasväki vihdoin lukita vastauksensa 60-luvun ilmasto-olosuhteista?
6119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt on sähkömies kovilla. Näyttää vaihtoehdot olevan hirtto ja teloitus kumman lie valitsee.

Äänestä

Miksi olen poistattajapelle?

Äänestä

Ujostuttaako sinua eelis jutella minulle 2010-luvun talvista ?
Kyllä minä voin jutella 1960-luvun ilmastosta sinulle suoraan.

Oletko itse miettinyt, mistä se voisi johtua tämä 1960-luvun kylmyys ?
http://static-sls.smf.aws.sanomacloud.net/tiede.fi/s3fs-public/styles/medium_main_image_no_upscale/public/discussion_comment_image/ap_index.png

http://static-sls.smf.aws.sanomacloud.net/tiede.fi/s3fs-public/styles/medium_main_image_no_upscale/public/discussion_comment_image/pilkut.png

Minua ei nolota yhtään jutella tästä, ujostuttaako sinua Eelis ?

t.peikko

1Äänestä
  • Olen, mahtaakohan Sähkis olla miettinyt? Kun on niin kovin lenseäksi keleiltä mainostanut 60-lukulaista lapsuuttaan. Uimavedetkin kuulemma oli linnunmaitoa.

    Äänestä

  • Eelis_Perman_en kirjoitti:

    Olen, mahtaakohan Sähkis olla miettinyt? Kun on niin kovin lenseäksi keleiltä mainostanut 60-lukulaista lapsuuttaan. Uimavedetkin kuulemma oli linnunmaitoa.

    Mä vastaan, ennen oli pitkät kylmät talvet ja kuumat kesät.
    Nyt haalea pitkä kesä ja lyhyet kylmät talvet. Lopputulos aivan sama.

    Äänestä

Ai, saako täältä jotain asiatonta poistatettuakin? En minä ole huomannut: Vastakarvan örisee jurrissa salaliittoteorioitaan maailmanpolitiikasta, pakkomielteinen Hohheli postittaa linkkilistojaan yhä uudestaan ja uudestaan ja Sähkis on dementoitunut ihan täysin, pystyen enää horottelemaan alkkiksen misogyynisyydessään.

Eivät nämä ainakaan poistu mihinkään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Eelis_Perman_en kirjoitti:

Peikko ja Sähköteurastaja? Että koko Nässy-ketju piti poistaa. Tokihan palstalaiset ovat jo ehtineet huomata - poistatuksesta huolimatta- että joku ei nyt denialistien hörhöilyssä täsmää.... Sähkömies kun on aina kehunut niitä lapsuutensa kuumia kesiä. Ja Monosen lapsuus sijoittuu juurikin 1960-luvulle. Peikko on taas valistanut meitä 60-luvun kylmyydellä. Joten voisiko arvon herrasväki vihdoin lukita vastauksensa 60-luvun ilmasto-olosuhteista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu