TÄNÄÄN LÄHTEE VALTAMA MÄÄRÄ RAKETTEJA MAAPALLOLTA TAIVASTA KOHTI!!!!!!!!
VALTAVA MÄÄRÄ RAKETTEJA!!!!!
10
174
Vastaukset
- hehiihohaa
Joku kirjoitti vasatukseksi ok ja Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena. hehe
Jos noin todella oli, sopii kummastella. Säännöissä kerrotaan poistoista vain ilmiantojen perusteella. En löytänyt säännöistä juuri tuollaiseen tapaukseen sopivaa kohtaa, mutta toisessa paikassa puhutaan asiaan liittymättömästä viestistä. Onhan "ok" kylläkin turhanpäiväinen kommentti, mutta sittenkin...
Täällä näkyy poistoja useinkin, mitä en sinänsä ihmettele, onhan kielenkäyttö osin ronskia. Muta onkohan täällä joku innokas ilmiantaja? Minä kyllä antaisin kaikkien viestien jäädä, eivät ne minua kiusaa, paitsi usein asiasisällöltään. Mitä noita amerikkalaisten salaliittoteorioita ja huijauspaljastuksia vihaamaan, kunhan jonkin verran yrittää oikoa...
- ei_sitten_OK
OK! (Tuossa oli se alkuperäinen ja poistettu ok)
- NASALiesAll
Sadat tuhannet pikkupoikien raketit lentävät tänään paljon korkeammalle kuin NASAn tuhnut jotka pamahtavat jo lähtöalustoilleen. (ok?)
- sjudrhnfgtd
NASAn raketit lentävät korkeammalle kuin kenenkään muun.
Pioneer 10 ja 11,Voyager 1 ja 2 ja New Horizons ovat jo yli 6 000 000 000 km:n päässä.Kuka panee paremmaksi?Ei kukaan:)
- ripidipaa
Korkeammalle? Ei avaruudessa ole "korkeampaa" tai "matalampaa" eli ylä-tai alapuolta.
Rakettien leimahdukset näkyvät esim. Orionin sumussa noin 1344 vuoden kuluttua. - NasaHahHah
Nasan onnistuneet rakettilaukaisut nousevat n. 100 km:n korkeuteen possahtavat siellä ja kaikki jämät putoavat meriin.
Useimmat tietenkin pamahtavat jo laukaisussa.- ÄäliöMölisi
Olet jopa trolliksi harvinaisen lapsellinen.
- spaketti.insinööri
Mutta on se hyvä että ne jotenkin toimii, jos nappia painaa eikä tapahdu mitään niin se ei ole hyvä juttu mutta eteen päin se on sekin kunhan nyt vaan laukaisualustalta tötterö saadaan pois keinolla millä hyvänsä.
- papattikeisaripommi
" Rakettien leimahdukset näkyvät esim. Orionin sumussa noin 1344 vuoden kuluttua. "
Ja minkähän laskuopin mukaan jotkin maapallolta lähtevät raketinleimahdukset näkyisivät yleensä minkään toisen tähtijärjestelmän piirissä miltään etäisyydeltä tai minkään vuosilukujen kuluttua ?
Jos ei kyetä havaitsemaan edes lähimmältä tähdeltä pienempien planeettojen kiertoa, ja ne sentään heijastavat pikkaisen paljon enemmän valoa kuin mitä rakettien yksittäisistä pöllähdyksistä irtoaa, millä ihmeen opilla tämä onnistuisi ?
Eiköhän tuossakin havaitsemiskyvyssä tule jokin raja vastaan tietyssä pisteessä, minkä ylitse ei voida päästä. Sieltä tulee niin paljon taustakohinaa sun muuta sekaan että mikään pienilmiö ei välity tänne saakka tai toisinpäin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825117Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813656Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers73275SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun303086SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt612797SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412316Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042266Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292117Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752105Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059