Minun Jouluiset Ruokakustannukset koko joulukuulta oli lahjarahojen ja kahviokäyntien kanssa 237,05 euroa. Sillä eli kaksi henkeä, minä ja koirani. Miten teidän muiden Ruokakustannukset ovat. Miten paljon menee kuukaudessa ruokaan.
Ruokakustannukset
1
178
Vastaukset
- Meneehän-sitä
Minulla meni joulukuussa 2016 ruokaan 1051 euroa, kuukausi tosin ei ole normaali kuluiltaan koska olin lomalla ja kävin normaalia enemmän ravintoloissa syömässä.
Pidän kaikista menoista ja tuloista tarkkaa kirjanpitoa, jossa jaan menot eri kategorioihin. Joulukuussa 2016 ruokakuluihin meni rahaa seuraavasti:
Ruokakulut
Leffaeväät €19,85
Ruokaostokset €577,67
Ruokatoimitukset kotiin €44,80
Take away €29,30
Ruokakulut Total €671,62)
Ruokailu ulkona
Baarit €0,00
Kahvilat €18,70
Ravintolat €346,50
Työpaikkaruokailu €15,37
Ruokailu ulkona Total €380,57
Ruokaostokset ovat puhtaita ruokaostoksia, eivät siis esim. pesuaineita, wc- ja talouspapereita yms. joille on oma kategoriansa.
Niin ja yhden henkilön kulutus siis kyseessä.
En osta koskaan kotiin alkoholia, enkä polta eli niitä kuluja ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113608
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka403599- 1523379
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032655Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762641Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61688- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4011182Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos581130Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m12948