Pepun muokkaus 5kk?

Persikkapeppu

Onko mitään mahdollisuuksia saada 5kk peppuun vähän nätimpää muotoa kun lähtötilanne melko mitätön roikkuva kuoppapeppu sekä sivusta että takaa.... sen tiiän et mitään mahdottomuuksia ei voi siinä ajassa saavuttaa, mutta jotain? Kuin kovaa pitäs treenaa ja miten alottais jos ei oo nyt pitkään aikaan kunnolla salilla käyny, portaita kyllä on tullu juostua ja 5kg kahvakuulalla kyykkyjä sekä lantion nostoa ja sivuttaisia jalan nostoi :"D että ei ihan nollasta kuitenkaan lähe. mulla myös keskivartalo aika lihava tiiän että jo vatsan littänäks treenaamal peppu näyttää järkevämmältä kuin nyt. Mutta silti pistäkääs tulee alottelijalle ehdottomasti peppulihaksiin ja sivureisilihaksiin tehokkaita treenivinkkejä ja laittakaa myös niitä toistoja ja jos viititte ihan tarkkaan laittaa monestikko kannattas, millä painoilla yms olis todella plussaa! :) ruokavalio on nyt vaihdettu treenaajan ruokavalioon ja proteiinit sekä sopivasti hiilareita sekä palautusjauheet on mukana.

5

1427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jjhhjkbhu

      Kyykkyjä, kyykkyjä ja kyykkyjä... Ja kaikki kyykyt pohjista asti. Lisäravinteet kannattaa vielä unohtaa, koska olet aloittelija. Et tee niillä mitään.

    • Luomua.pöytään
    • Edil

      Minä sain peppuun muotoa ja kilojakin lähti kun osallistuin Fitfarmin 6 viikon fitbelfie ohjelmaan. Siinä treenattiin 4 kertaa viikossa ja oli onneksi paljon muitakin liikkeitä kuin noita kyykkyjä, joista en niin välitä. Mielestäni lantionnosto on aivan loistoliike, mutta tietysti pitää muistaa myös kyykyt eri variatioineen, prässi, maastaveto jne. Jos olet instagramissa niin suosittelen seuraaman siellä fitnesstyyppejä, niin saa hieman uusia ideoita ja vaihteluja treeneihin. Itse teen 2 lämmittelykierrosta ja sen jälkeen 2-4 kierrosta, jossa liikkeet tehdään failureen. Toistojen määrät ovat 6-15 liikkestä riippuen. Uskon kyllä, että viidessä viikossa saat treenattua itsellesi herkkupepun :)

      • hohhoijaaaa

        Viidessä viikossa?

        Ei saa todellakaan mitään viidessä viikossa, eikä viidessä kuukaudessa.

        Mitään ihme juttuja ei ole olemassa,vain implanteilla tuo olisi mahdollista.

        Vuodessakaan ei paljoa saa,siihen treenamiseen kuuluu niin paljon liikkeitä,pitää muistaa myös kädet ja jalat että kaikki on yhteneväisiä.

        Takamus näyttää naurettavalta jos jalkoja ei ole treenattu myös,jaloissa on useimmilla melkoinen työ että ne myös näyttävät kauniilta jos tuota ajattelee.

        Vai viidessä viikossa,kaikkea ne kuvittelee,monilla ei ole vaikka 5 vuotta on treenanneet.


    • Jjdisldkdudk

      Riippuu lähtötilanteesta. Jos oot jo ennen käynyt salilla ja urheillut esim vuosia ja sulla on ennästään jo ns. Urheiluan vartalo mutta oot pitäny esim sairauden tmv takia taukoa vaikka puol vuotta. Sen jälkeen harjoittelun aloittamisesta niin ei kyllä montaa kuukautta mene kun mulla ainakin kroppa näyttää runsaan treenamisen jälkeen ko aika hyvältä. Paljon toki silti hommia edessä mut kyllä tosaa 2-3 kuukaudessa alkaa jo mulla ainakin näkyä tauon jälkeen kovan treenin tulos, toki oon pienestä lähtien treenannu ja urheillu. Jos lähtö tilanne on se 0 niin kyl silti alotteliajallakin aika äkkiä kehitystä alkaa tapahtuun jos oikein tekee ja kovaa. Pitkäjänteistä työtä se vaati ja oikeesti kovia tuloksia kyllä vasta myöhemmin näkyy. Vaati tietty että myös ruoka/lepo puoli kunnossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3814
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      2041
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      229
      1365
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      135
      1266
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      112
      1158
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      112
      1138
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      70
      1050
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      1005
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      984
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      906
    Aihe