Pepun muokkaus 5kk?

Persikkapeppu

Onko mitään mahdollisuuksia saada 5kk peppuun vähän nätimpää muotoa kun lähtötilanne melko mitätön roikkuva kuoppapeppu sekä sivusta että takaa.... sen tiiän et mitään mahdottomuuksia ei voi siinä ajassa saavuttaa, mutta jotain? Kuin kovaa pitäs treenaa ja miten alottais jos ei oo nyt pitkään aikaan kunnolla salilla käyny, portaita kyllä on tullu juostua ja 5kg kahvakuulalla kyykkyjä sekä lantion nostoa ja sivuttaisia jalan nostoi :"D että ei ihan nollasta kuitenkaan lähe. mulla myös keskivartalo aika lihava tiiän että jo vatsan littänäks treenaamal peppu näyttää järkevämmältä kuin nyt. Mutta silti pistäkääs tulee alottelijalle ehdottomasti peppulihaksiin ja sivureisilihaksiin tehokkaita treenivinkkejä ja laittakaa myös niitä toistoja ja jos viititte ihan tarkkaan laittaa monestikko kannattas, millä painoilla yms olis todella plussaa! :) ruokavalio on nyt vaihdettu treenaajan ruokavalioon ja proteiinit sekä sopivasti hiilareita sekä palautusjauheet on mukana.

5

1481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jjhhjkbhu

      Kyykkyjä, kyykkyjä ja kyykkyjä... Ja kaikki kyykyt pohjista asti. Lisäravinteet kannattaa vielä unohtaa, koska olet aloittelija. Et tee niillä mitään.

    • Luomua.pöytään
    • Edil

      Minä sain peppuun muotoa ja kilojakin lähti kun osallistuin Fitfarmin 6 viikon fitbelfie ohjelmaan. Siinä treenattiin 4 kertaa viikossa ja oli onneksi paljon muitakin liikkeitä kuin noita kyykkyjä, joista en niin välitä. Mielestäni lantionnosto on aivan loistoliike, mutta tietysti pitää muistaa myös kyykyt eri variatioineen, prässi, maastaveto jne. Jos olet instagramissa niin suosittelen seuraaman siellä fitnesstyyppejä, niin saa hieman uusia ideoita ja vaihteluja treeneihin. Itse teen 2 lämmittelykierrosta ja sen jälkeen 2-4 kierrosta, jossa liikkeet tehdään failureen. Toistojen määrät ovat 6-15 liikkestä riippuen. Uskon kyllä, että viidessä viikossa saat treenattua itsellesi herkkupepun :)

      • hohhoijaaaa

        Viidessä viikossa?

        Ei saa todellakaan mitään viidessä viikossa, eikä viidessä kuukaudessa.

        Mitään ihme juttuja ei ole olemassa,vain implanteilla tuo olisi mahdollista.

        Vuodessakaan ei paljoa saa,siihen treenamiseen kuuluu niin paljon liikkeitä,pitää muistaa myös kädet ja jalat että kaikki on yhteneväisiä.

        Takamus näyttää naurettavalta jos jalkoja ei ole treenattu myös,jaloissa on useimmilla melkoinen työ että ne myös näyttävät kauniilta jos tuota ajattelee.

        Vai viidessä viikossa,kaikkea ne kuvittelee,monilla ei ole vaikka 5 vuotta on treenanneet.


    • Jjdisldkdudk

      Riippuu lähtötilanteesta. Jos oot jo ennen käynyt salilla ja urheillut esim vuosia ja sulla on ennästään jo ns. Urheiluan vartalo mutta oot pitäny esim sairauden tmv takia taukoa vaikka puol vuotta. Sen jälkeen harjoittelun aloittamisesta niin ei kyllä montaa kuukautta mene kun mulla ainakin kroppa näyttää runsaan treenamisen jälkeen ko aika hyvältä. Paljon toki silti hommia edessä mut kyllä tosaa 2-3 kuukaudessa alkaa jo mulla ainakin näkyä tauon jälkeen kovan treenin tulos, toki oon pienestä lähtien treenannu ja urheillu. Jos lähtö tilanne on se 0 niin kyl silti alotteliajallakin aika äkkiä kehitystä alkaa tapahtuun jos oikein tekee ja kovaa. Pitkäjänteistä työtä se vaati ja oikeesti kovia tuloksia kyllä vasta myöhemmin näkyy. Vaati tietty että myös ruoka/lepo puoli kunnossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      165
      7562
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      130
      5189
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      43
      2680
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      271
      2308
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      81
      2218
    6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      67
      2078
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      567
      2065
    8. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1126
    9. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      291
      1077
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      66
      1065
    Aihe