Tämä video kertoo hämmästyttäviä historiallisia asioita Vatikaanista.
https://www.youtube.com/watch?v=VH9f2aRTbKM
Vatikaanin suurin salaisuus
11
150
Vastaukset
- vierailijat
Kuka kääntäisi sen Suomenkielelle?
- omalehmä
Jaa-a! Mikähän pelifirma tuonkin videon on tehnyt?
Kun näitä huuhaa-videoita tänne linkität kunnon youtube-uskovaisen tavoin, niin voisit hieman omin sanoin avata videon sisältöä, jos edes itse olet sitä katsonut/ymmärtänyt sisällön.
Kukaan ei jaksa katsella näitä, ei edes hörhöuskovaiset, jos et hieman paljasta että miksi se kannattaisi katsoa.
Eli vaikka näin: katsokaa tämä video,koska se paljastaa että miten paavi saattoi Marian raskaaksi ja huijasi kaikki uskomaan että kyseessä olikin jokin jumala joka tujautti siittiöt Marian munasolua kohti.- Yksi-usko
Videolla kerrotaan, miten tunnistaa pedon ilmestyskirjan ja Danielin kirjan profetioiden avulla. Eipähän sitten tarvitse miettiä, että mikä on peto, koska tuntomerkkejä on niin paljon ja yksi täyttää ne kaikki.
Yksi-usko kirjoitti:
Videolla kerrotaan, miten tunnistaa pedon ilmestyskirjan ja Danielin kirjan profetioiden avulla. Eipähän sitten tarvitse miettiä, että mikä on peto, koska tuntomerkkejä on niin paljon ja yksi täyttää ne kaikki.
Videolla siis kerrotaan, että miten tunnistetaan olematon mielikuvitushahmo sadun avulla. Aika söpöä. Miten luulisit sen menevän kaupaksi vuonna 2017? Koomapotilaille ja idiooteille,mutta olisiko muuta kohderyhmää?
- Yksi-usko
bushmanni kirjoitti:
Videolla siis kerrotaan, että miten tunnistetaan olematon mielikuvitushahmo sadun avulla. Aika söpöä. Miten luulisit sen menevän kaupaksi vuonna 2017? Koomapotilaille ja idiooteille,mutta olisiko muuta kohderyhmää?
Linkittämäni video on hyvä video, toisin kuin sinun linkittämäsi video. Vaikka sama firma tekee videot, niin meille on annettu aivot sitä varten että osaisimme valita oikein. Tässä videossa ei ole mitään adventisteille uutta asiaa. Video on vain niin hyvin tehty. Mutta kaikki tuon firman videot eivät ole uskottavia. Minä en mainosta firmaa, toisin kuin sinä mainostit.
Mitä tuohon kysymykseesi "koomapotilaille ja idiooteille" tulee, niin ei kummallekaan heistä. Koomapotilaille videoa ei ole ole tehty, koska koomapotilas ei tiedosta ympäristöään. Idiooteista en tiedä, koska idiootilla tarkoitetaan puhekielessä melkein ketä vain. Video on tehty ja sopii hyvin kaikille asiasta kiinnostuneille, kuten sinulle ja minulle. Näyttääpä tuo video kiinnostavan muitakin kuin meitä, koska näyttökertoja on yli 2,5 milj. ja kommenttejakin yli 10.000. Yksi-usko kirjoitti:
Linkittämäni video on hyvä video, toisin kuin sinun linkittämäsi video. Vaikka sama firma tekee videot, niin meille on annettu aivot sitä varten että osaisimme valita oikein. Tässä videossa ei ole mitään adventisteille uutta asiaa. Video on vain niin hyvin tehty. Mutta kaikki tuon firman videot eivät ole uskottavia. Minä en mainosta firmaa, toisin kuin sinä mainostit.
Mitä tuohon kysymykseesi "koomapotilaille ja idiooteille" tulee, niin ei kummallekaan heistä. Koomapotilaille videoa ei ole ole tehty, koska koomapotilas ei tiedosta ympäristöään. Idiooteista en tiedä, koska idiootilla tarkoitetaan puhekielessä melkein ketä vain. Video on tehty ja sopii hyvin kaikille asiasta kiinnostuneille, kuten sinulle ja minulle. Näyttääpä tuo video kiinnostavan muitakin kuin meitä, koska näyttökertoja on yli 2,5 milj. ja kommenttejakin yli 10.000.>>> Linkittämäni video on hyvä video, toisin kuin sinun linkittämäsi video. >>>
Niillä on samat tekijät, joten on kummallista, että toinen on loistava ja toinen on paskaa. Vai onkohan niin, että kumpikin on paskaa?
>>> Vaikka sama firma tekee videot, niin meille on annettu aivot sitä varten että osaisimme valita oikein. >>>
Ei meille ole kaikille annettu aivoja, koska osa meistä uskoo beduiinien satuja totena tai jopa sellaiseen idiotismiin kuin nuoren maan kreationismiin tai litteään maapalloon.
>>>> Tässä videossa ei ole mitään adventisteille uutta asiaa. >>>
Ei tietenkään ole, koska videon sisältö on kahjojen hörhöjen aivopieruja ja kahjot uskovaiset uskovat kahjojen hörhöjen aivopieruja.
Adventisteille tuo hölmöily ja typerät satuihin perustuvat todisteet ovat todellakin totisinta totta ja se on murheellista, että aikuiset ihmiset uskovat satuja.
>>> Video on vain niin hyvin tehty. >>>
Ei ollut. Se on hyvin halvalla tehty jollakin netistä löytyvällä ilmaisohjelmalla ja suomalainen alakoululainen osaa tehdä parempia videoita.
>>> Mutta kaikki tuon firman videot eivät ole uskottavia. >>>
Yksikään ei ole, koska ne perustuvat jokainen varhaisten taikauskoisten beduiinien satuihin.
>>> Näyttääpä tuo video kiinnostavan muitakin kuin meitä, koska näyttökertoja on yli 2,5 milj. ja kommenttejakin yli 10.000. >>>
Juu, onpa söpöä. 2.5 miljoonaa ihmistä on katsonut tuon typerän videon niin mistä se todistaa? Seb hyvyydestäkö vai mielenkiintoisuudesta?
Jos katsojamäärät ovat jokin todiste, niin sittenpä tämä kotoa löytyvillä tarvikkeilla tehtävistä tieteelllisistä ihmeellisyyksistä kertova video pieksää sinun beduiinisatusi 1000-0, koska sillä on 27 miljoonaa katsomiskertaa:
https://www.youtube.com/watch?v=sinQ06YzbJI
Seuraavassa videossa kirjailija/koomikko George Carlin kertoo, että miksi sinun uskontosi on taikauskoista hevonpaskaa ja sillä on katsojia ollut jo 6.7 miljoonaa, eli se on lukuisia kertoja parempi kuin sinun taikauskoinen aivopierufantasivideosi, eikös niin:
https://www.youtube.com/watch?v=8r-e2NDSTuE
Ja niin edelleen. Tuo Georgen video ja todella hauska sekä oivallinen ja siinä on enemmän totuuksia ja ajatusta kuin koko raamatussa yhteensä.
- Pappi.se.oli
Videossa käy selvästi esiin se, että Pappi Eeli oli pannut marian paksuksi, kun Maria oli tullut täysi-ikäiseksi, eli 12-vuotiaaksi. Pappi toimitti vain sielunhoidollista tehtäväänsä.
- Yksi-usko
Ei videolla sellaista kerrottu.
- Pappi.se.oli
Kyllä siinä videossa kerrottiin, kuinka Pappi Eeli oli pannut Marian paksuksi Pyhän Hengen vuodatuksen yhteydessä. Se kohta oli vain piilotettu jumalattomilta ja pilkkaajilta, että vain viisaat Jumalan omat ja ymmärtäväiset sen saisivat nähdä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.744999Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.123378Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j242690Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571747- 471566
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441346- 941342
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2251180Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.711025IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra53902