Aivojen sorkkiminen sorkkaraudalla

öööhhhhööhhöö

Joillakin on semmoinen kumma himo että ois kiva sorkkia jonkun aivoja sorkkaraudalla. Parantaa potilaita silläviisii. Mutta onko sorkkarauta liian karkeatekoinen instrumentti?

Mitä mieltä ootte?

2

193

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itkettää2

      Toi on vähän karkea vertaus, mutta sen tiedän että Lääkärit tekee jo pienistä vauvoista aivotutkimus potilaita Suomessa. Ruotsissa Grolinan sairaala jäi kiinni vääryydestä.
      Kuika monta lasta ne on murhanneet ja saavatko mahdollisesti tuomion, vai korotetaan o yli professorin virkaan.
      Olen seurannut läheltä ja ihmettelen, miksi vanhemmat antaa lapsilleen tehdä niitä julmia aivotutkimuksia, jotka heikentää lapsen tulevaisuutta, ja johtaa todennäköisesti ennenaikaiseen kuolemaan.
      Vanhemmille valehdellaan. Lääkärit pitää lasta sairaana jotta tutkimusta voidaan tehdä hamaan tulevaisuuteen
      Kirjoitin tästä aiheesta jo 10v. aiemmin, mutta en saanut positiivista kaikua.
      Lähes kaikki toivoo ja uskoo, että lääkärit toimii valansa velvoittamana.(Kaikki lääkärit ei valaa tee)
      Itse meinasin joutua aivoleikkaukseen tukielinsairauteni (välilevypullistuma) takia n. 20v. aiemmin.
      Olin Turun Yliopistollisessa sairaalassa jossa leikkaus piti suorittaa.
      Vaikka olen maallikko, niin ihmettelin miksi Aivojani halutaan sorkkia jos rintaranka on kipeä. Kai lääkärit luulee, että kun on tarpeeksi kipeä, niin potilas suostuu mihin vaan.
      Viereisessä petissä makasi komea lihaksikas nuorimies, jolle oli tehty jonkinlainen aivo sorkinta, eikä hän heränyt niinä kolmene päivänä joka vietin siinä huoneessa, ennen kuin lähdin karkuun.
      Joku voi luulla, että lääkärit tekee parhaansa potilaan hyväksi, mutta se on silkkaa huuhaata.
      Aivotukimus potilaista on pulaa, joten ne tekee jo vauvoista tutkimuskohteita, jotka ei itse pysty puolustautumaan, eivätkä voi kertoa mitä heille on tehty. Vanhemmille valehdellaan. Olen seurannut läheltä erästä perhettä, joidenka vauva joutui aivotutkimuksen kohteeksi.
      Saa nähdä, koska suomen aivotutkijat jää kiinni samanlaisesta vääryydestä kuin nyt Ruotsin, Tukholman aivotutkijat. Itselläni on näkemystä ja kokemusta lääkäreiden toiminnasta, joten joka sana on totta mitä kirjoitan. Varmasti suomen aivotutkiat jäävät joskus kiinni ja sitten kirjoitan lisää.
      Urpo Rinne oli hyvä esimerkki, mutta rangaistusta hän ei saanut.
      Toivon että asiasta keskustellaan.

    • luultavasti.trollaat

      "Olen seurannut läheltä ja ihmettelen, miksi vanhemmat antaa lapsilleen tehdä niitä julmia aivotutkimuksia, jotka heikentää lapsen tulevaisuutta, ja johtaa todennäköisesti ennenaikaiseen kuolemaan."

      Aivotutkimuksethan eivät kyllä ole mitenkään julmia tai terveydelle haitallisia. Mistään pään avaamisesta sinne kurkkaamiseksi ei ole kysymys, vaan ihan ei-invasiivisista menetelmistä. Jonkunlaista kunnioitusta faktoja kohtaan olisi hyvä tieteenvastaisiltakin löytyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1289
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      88
      1212
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      78
      656
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      608
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      21
      576
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      533
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      19
      485
    9. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      479
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      462
    Aihe