Sikamainen 60 euron parkkisakko puolityhjältä Tokmannin parkkipaikalta kiekon puuttumisen takia. Tämä firma jaksaa tuottaa pettymyksen toisensa jälkeen.
Varokaa Tokmannia
10
2346
Vastaukset
Tuli 10 minuutin visiitti kalliksi.
- Verkkokaupan_nettimyynti
Tuohan on itse aiheuttamasi. Minä sanoisin VAROKAA Verkkokauppaa, joka järjestää rajattuja myyntejä. Todellisuudessa asiakkaille ei ole myytävänä montakaan laitetta. Kaikki on varattu etukäteen. Itse kokeilin asiaa, kun kaveri kertoi siitä minulle. Nettikaupan avauduttua olin klikannut 0,01 sekunttia avautumisen jälkeen. Kaikki tavarat oli myyty!!!!!!!!!! ... eli todellisuudessa ne oli varattu jälleenmyyjille, kuten kerrotaan. Asiakkaat osatta vain sikakalliita normaalihintaisia tuotteita. Kannatan reilua ja oikeudenmukaista kaupankäyntiä, joten haen tarvitsemani muista kaupoista. VAROKAA VERKKOKAUPPAA!!!!!!!!!
Ja paskat. No tuo tietää 200 euroa pos Tokmannin liikevaihdosta mnun osaltani. Vien rahani muualle.
- Jaakojaako
...et laittanut parkkiekkoa, sait sakot ja syy on kaupan? Logiikkasi on aukotonta.
"Puolityhjä parkkipaikka" Montako autoa olisi vielä tarvinnut olla että parkkipirkot olisivat mielestäsi saaneet alkaa sakottamaan? 2 lisää? 4? 8?
Hyvä että viet rahasi muualle, yksikään myyjä ei tuollaista MINÄ MINÄ apinaa halua katsella. Onneksi suurin osa ihmisitä omaavat järkeä. - herätysnyt
Parasta tässä, että tuskimpa Tokmanni on ketää sakottanut vaan sitä pysäköintialuetta hoitava parkkifirma :)
- Häkkikana
Tokmanni ei ole sakottanut itse ketään, mutta se on tehnyt yksityisen parkkifirman kanssa sopimuksen sakottamisesta. Tokmanni ei ole ainoa firma, joka on menetellyt näin. Sain samaisen 60 euron sakot 15 minuutin kaupassa käynnin aikana Lidlin pihassa. Sakotuksen mahdollisuudesta oli ilmoitus, mutta se oli erittäin huonossa paikassa lähes näkymättömissä.
- näköjään
Tällä estetään ettei ulkopaikkakuntalaiset parkkeeraa autojansa kauppojen pihoihin ja jakavat matkaa esim linja-autolla keskustaan. Isot marketit ovat tehneet kaupungin (Tampere/Pirkkala) kanssa sopimuksen että keskustaan menijät saavat pysäköidä tiettyyn paikkaan marketin pihassa, ilmaiseksi ilman pysäköintivirhemaksua.
- laita-aina-kiekko.Voila
Ongelmaa ei muodostu kun laittaa parkkikiekon paikalleen aina pysäköidessään.
Ellei sitten koe siitä äärimmäistä häpeää, että vääjäämättä parkkikiekko on paikallaan joskus myös silloin kun ei tarvitsisi.
Toinen vaihtoehto on hektisen elämänmenon aiheuttama kiire; ei ehdi laittaa kiekkoa. Oivoi.- eikandeajaasinne
Ei onnistu kiekolla kun se Tikkurilan Tokmannin parkkitasanne on maksullinen kaikille ja yksityinen pysäköintifirma valvoo ja sakottaa.
- diippaadai
Automaattinen parkkikiekko ja voit elää vapaasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M837480Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044804Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn784792HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen784195Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584160Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu343660Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623162Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty692837Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401990- 471715