Onko kokemuksia

UteliasSielu

Susanna Tannin yksisarvishoito maksaa 100 ekee tunti. Ajattelin käydä kokeilemassa, vaikutti niin hyvälle. Onko täällä kellään kokemuksia, millaset fiilarit siitä tulee?

10

2422

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sieluja.ei.ole.olemassa

      Eipä ole kokemuksia. "Hoidon" nimikin kuulostaa jo melko irstaalta, että näin heteromiehenä jättäisin tuon väliin siitäkin huolimatta, että hoitoa tarjoaa naiseksi nimitetty. Noh, huumori sikseen. Ilmiselvästä huuhaasta nyt ei kannata senttiäkään maksaa, satasesta puhumattakaan.

      • kaksisarvishoito

        Joo tossa perjantai ohjelmassahan todettiin, että melkein kaikki tämmöiseen huuhaahan uskovat ovat naisia. Tästä voikin vetää semmoisen johtopäätöksen, ettei naisille tosiaankaan kannata maksaa samaa palkkaa kun miehille koska rahat menevät kaikkeen huuhaahan, kuten yksisarvishoitoon tai joillekin valemajureille, joille nämä lähettävät kymmeniätuhansia euroja vain pelkkien deittisatujen perusteella. Miehet pistävät sentään liikenevät rahat mieluummin mm. ruokaan vaatteisiin ja matkoin-


    • ambient_hoitoa

      Melkein mikä vaan toimii jos on tarpeeksi altis suggestiolle. Opetelkaa kavereittenne kanssa hypnoosin alkeet niin tulee varmaan pidemmän päälle halvemmaksi. Sama periaate noissa kaikissa uskomushoidoissa on ja aika pitkälle ja sama homma pätee ns. koululääketieteessäkin (placebo-vaikutus).

      Ihmisyksilö tietysti haluaa kokea saavansa jotain arvokasta vastineeksi rahastaan eli uskomishalua lisää se että maksaa esim. 100e /kerta kun taas vastaavasti ilmainen palvelu ei tunnu niin hienolta ja pätevältä. Kyse on mielikuvista ja niiden hyödyntämisestä.

      • "Vaihtoehtohoitojen" vaikutus korostuu, kun hoitaja on aidosti kiinnostunut asiakkaan vaivoista, eikä osoita kiirettä, vaan antaa asiakkaalleen aikaansa.

        Virallisen lääketieteen puolella placebo-vaikutusta voisi käyttää hyväksi lisäämällä esim. varattua vastaanottoaikaa terveyskeskuslääkärille kymmenellä minuutilla ja peruskoulutuksessa kysymällä lääkäriksi aikovilta tämän fysiikan, biologian, kemian ja matematiikan osaamisen lisäksi myös motivaatiota ja sosiaalisia taitoja hoivatyöhön. Näitä kovasti kysellään sairaanhoitajiksi pyrkiviltä, mutta tietääkseni ei lääkikseen hakevilta. Miksi ei? Miksi Suomen sairaanhoitajat pääsääntöisesti ovat mukavan oloisia kiireestä huolimatta, mutta lääkärit ei niinkään?

        Kiireetön, rauhallinen ja kuunteleva lääkäri saa potilaansa paranemaan paremmin ja kitisemään hoidosta vähemmän, vaikka varsinainen hoito ja annetut reseptit olisivat tasan samoja kuin kiireisen tuntuisella ja hermostuneen oloisella tohtorilla. Ei siinä mitään yliluonnollista ole.


    • liukasplayboy

      Aivan huikea hoito, tällä lähtee kaikki vaivat, peräpukamoita myöten!

    • MunaPunane

      Helsingin Kalliossa yksisarvishoitoloita useita kymmeniä.
      Niissä pippelinhieronta maksaa keskimäärin 50 euroa /krt.

      • munamatta

        Kuinkahan toi maailman vanhin ammatti toimii etänä,kun sitäkin mainostetaan...


      • puh.elin
        munamatta kirjoitti:

        Kuinkahan toi maailman vanhin ammatti toimii etänä,kun sitäkin mainostetaan...

        Näinhän se toimii,samalla kun tuo ihana pleiboi-äippä leipoo miehelleen nokkostorttua,niin samalla kähisee händsfriillä:ottaa sukat pois.....ottaa paidan pois.....ottaa slipooverin pois.....85€ kiitos ja kuullaan taas


    • Freudilla ei olisi mitään ongelmia ymmärtää "yksisarvishoidon" todellista luonnetta.

    • 414jarmo

      mulle sanottiin että yksisarvishoito vastaa sadan atomipommin tehoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3665
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      115
      2631
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      601
      2322
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2046
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      79
      1872
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1698
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1668
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      1612
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      95
      1469
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1466
    Aihe