Onko kokemuksia

UteliasSielu

Susanna Tannin yksisarvishoito maksaa 100 ekee tunti. Ajattelin käydä kokeilemassa, vaikutti niin hyvälle. Onko täällä kellään kokemuksia, millaset fiilarit siitä tulee?

10

2460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sieluja.ei.ole.olemassa

      Eipä ole kokemuksia. "Hoidon" nimikin kuulostaa jo melko irstaalta, että näin heteromiehenä jättäisin tuon väliin siitäkin huolimatta, että hoitoa tarjoaa naiseksi nimitetty. Noh, huumori sikseen. Ilmiselvästä huuhaasta nyt ei kannata senttiäkään maksaa, satasesta puhumattakaan.

      • kaksisarvishoito

        Joo tossa perjantai ohjelmassahan todettiin, että melkein kaikki tämmöiseen huuhaahan uskovat ovat naisia. Tästä voikin vetää semmoisen johtopäätöksen, ettei naisille tosiaankaan kannata maksaa samaa palkkaa kun miehille koska rahat menevät kaikkeen huuhaahan, kuten yksisarvishoitoon tai joillekin valemajureille, joille nämä lähettävät kymmeniätuhansia euroja vain pelkkien deittisatujen perusteella. Miehet pistävät sentään liikenevät rahat mieluummin mm. ruokaan vaatteisiin ja matkoin-


    • ambient_hoitoa

      Melkein mikä vaan toimii jos on tarpeeksi altis suggestiolle. Opetelkaa kavereittenne kanssa hypnoosin alkeet niin tulee varmaan pidemmän päälle halvemmaksi. Sama periaate noissa kaikissa uskomushoidoissa on ja aika pitkälle ja sama homma pätee ns. koululääketieteessäkin (placebo-vaikutus).

      Ihmisyksilö tietysti haluaa kokea saavansa jotain arvokasta vastineeksi rahastaan eli uskomishalua lisää se että maksaa esim. 100e /kerta kun taas vastaavasti ilmainen palvelu ei tunnu niin hienolta ja pätevältä. Kyse on mielikuvista ja niiden hyödyntämisestä.

      • "Vaihtoehtohoitojen" vaikutus korostuu, kun hoitaja on aidosti kiinnostunut asiakkaan vaivoista, eikä osoita kiirettä, vaan antaa asiakkaalleen aikaansa.

        Virallisen lääketieteen puolella placebo-vaikutusta voisi käyttää hyväksi lisäämällä esim. varattua vastaanottoaikaa terveyskeskuslääkärille kymmenellä minuutilla ja peruskoulutuksessa kysymällä lääkäriksi aikovilta tämän fysiikan, biologian, kemian ja matematiikan osaamisen lisäksi myös motivaatiota ja sosiaalisia taitoja hoivatyöhön. Näitä kovasti kysellään sairaanhoitajiksi pyrkiviltä, mutta tietääkseni ei lääkikseen hakevilta. Miksi ei? Miksi Suomen sairaanhoitajat pääsääntöisesti ovat mukavan oloisia kiireestä huolimatta, mutta lääkärit ei niinkään?

        Kiireetön, rauhallinen ja kuunteleva lääkäri saa potilaansa paranemaan paremmin ja kitisemään hoidosta vähemmän, vaikka varsinainen hoito ja annetut reseptit olisivat tasan samoja kuin kiireisen tuntuisella ja hermostuneen oloisella tohtorilla. Ei siinä mitään yliluonnollista ole.


    • liukasplayboy

      Aivan huikea hoito, tällä lähtee kaikki vaivat, peräpukamoita myöten!

    • MunaPunane

      Helsingin Kalliossa yksisarvishoitoloita useita kymmeniä.
      Niissä pippelinhieronta maksaa keskimäärin 50 euroa /krt.

      • munamatta

        Kuinkahan toi maailman vanhin ammatti toimii etänä,kun sitäkin mainostetaan...


      • puh.elin
        munamatta kirjoitti:

        Kuinkahan toi maailman vanhin ammatti toimii etänä,kun sitäkin mainostetaan...

        Näinhän se toimii,samalla kun tuo ihana pleiboi-äippä leipoo miehelleen nokkostorttua,niin samalla kähisee händsfriillä:ottaa sukat pois.....ottaa paidan pois.....ottaa slipooverin pois.....85€ kiitos ja kuullaan taas


    • Freudilla ei olisi mitään ongelmia ymmärtää "yksisarvishoidon" todellista luonnetta.

    • 414jarmo

      mulle sanottiin että yksisarvishoito vastaa sadan atomipommin tehoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      115
      10773
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      255
      4656
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      177
      4021
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      177
      3513
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      82
      3349
    6. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      42
      3137
    7. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      79
      3126
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      27
      2689
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      68
      1831
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      180
      1665
    Aihe