Siis maksaa ylimääräistä siitä, että saa samanlaista pöperä kuin kotonakin? Mielestäni ravintolakokemuksesta jää silloin uupumaan "pihvi".
Mikä idea kotiruokaa myyvissä ravintoloissa?
1
174
Vastaukset
- siskonmakkarakeitto7
Samaa ihmetellyt. Porukka käy safkiksella ja jopa viikonloppunakin "ulkona" syömässä hernekeittoa, makaronilaatikkoa, kanankoipia jne. Okei, hyviä perusruokia ja syön niitä itsekin, KOTONA. Kun menen ulos syömään (ja se ei oie siis mikään työmaaruokalaketju) niin todellakaan en maksa kymppiä jostain lihamurekkeesta tai kalasopasta. Niitä saa kotonakin ja niistä aineista mistä itse kukin haluaa tehdä. Ja tietää ruoan terveellisyyden, kun syöt sitä mitä ruokaan laitat.
Kun menen ravintolaan syömään, haluan jotain erilaista, sellaista mitä en kotona syö. Duunissa on omat tekemäni ruuat, en ajatellut maksaa jostain kalakeitosta kymppiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke673384- 1432370
- 921888
- 1711619
- 891500
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761454- 651446
- 711226
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771150Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351118